Wdrażam, gdy zaczynają się pylenia. Alergia mniej daje się we znaki
Wiosna nie dla wszystkich jest radosną porą roku, a pylenia mogą mocno dać w kość alergikom. Łzawiące oczy, katar oraz kaszel to codzienność, z którą muszą sobie poradzić. Jak złagodzić alergię bez leków? Te triki pozwolą ci odetchnąć pełną piersią!
Osoby zmagające się z uczuleniem na pyłki doskonale wiedzą, że nowy sezon nie będzie dla nich zbyt łaskawy. Unoszące się wokół alergeny magicznie nie znikną, a przecież trzeba znaleźć sposób na to, aby poczuć się zdrowiej. Mało kto wie, że bujnie kwitnąca roślinność może alergikom wyrządzić więcej szkody niż pożytku, a w tym przypadku lepiej zapobiegać niż leczyć.
Co zrobić, żeby złagodzić objawy alergii?
Jeśli wiosenne pyłki nie dają ci żyć, a nie chcesz odcinać się od świata, to zastosuj kilka patentów, które z pewnością zmniejszą objawy alergii. Na początek unikaj wycieczek na łono natury, gdzie znajduje się najwięcej substancji drażniących, a jeśli nie możesz odmówić sobie spacerów lub aktywności na świeżym powietrzu, to koniecznie zakładaj okulary przeciwsłoneczne, czapki lub kapelusze. Dzięki temu pył nie dostanie się do oczu, a to znacznie ograniczy ich łzawienie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Life hacki, które warto znać!
Zawsze miej pod ręką wiarygodne prognozy pogody oraz komunikaty przeznaczone dla alergików, a unikniesz największego kontaktu ze szkodliwymi alergenami oraz zaplanujesz najlepszy termin podróży. Jeśli już się w niej znajdujesz, to zrezygnuj z otwierania okien w samochodzie, tak samo, jak z wycieczek rowerowych, które mogą skończyć się nawet astmą sezonową. Co pomoże zmniejszyć alergię? Z pewnością przemywanie solą fizjologiczną nosa i oczu oraz zadbanie o jeszcze większą higienę po powrocie do domu.
Nie bez znaczenia w łagodzeniu objawów alergii jest także regularne sprzątanie mieszkania oraz wietrzenie pomieszczeń, kiedy stężenie pyłów jest najmniejsze. Najlepiej robić to wieczorem oraz po deszczu przy ziołowej herbacie na bazie pokrzywy, ostropestu lub miłorzębu, które od wewnątrz złagodzą alergiczny stan zapalny. Można je także zastąpić miodem, ale tylko tym z wiarygodnej pasieki, który wzmocni odporność.
Co aktualnie pyli w Polsce?
Sezon dla alergików trwa w najlepsze, a kwiecień to miesiąc, w którym się we znaki dają brzozy, olchy, leszczyny oraz babki. W maju pałeczkę przejmą natomiast trawy, pokrzywy oraz żyto, co wcale nie kończy alergii, ponieważ latem dokuczać będzie m.in. bylica. Jak szybko pozbyć się alergii i czy jest to możliwe? Uczuleni na pyłki mogą odczulać się na nie, dzięki ich małym dawkom, które po czasie kuracji pozwalają na większą tolerancję. Jeśli powyższe domowe łagodzenie objawów alergii nie pomaga, to koniecznie należy udać się do specjalisty.