×

14 patentów, które zabezpieczą Twój dom przed włamaniem. Skutecznie odstraszą złodziei

Z każdym rokiem wzrasta liczba włamań do nieruchomości w naszym kraju. W 2019 r. policja odnotowała ich ponad 71 tys. Przestępcy atakują zwykle w momencie, kiedy domownicy są na wakacjach. Jednak stosując kilka prostych trików, skutecznie zabezpieczysz swój dom i uczynisz z niego małą twierdzę. 😉

1. Zamykaj drzwi

Zawsze zamykaj drzwi wejściowe! Nawet gdy jesteś w domu. To bardzo prosta zasada, a jak wiadomo to okazja czyni złodzieja. Pamiętaj także o tym, aby przed pójściem spać zamknąć dodatkowo wszystkie okna. Nie zapominaj również o tych, które znajdują się w piwnicy.

2. Ukryj klucz

Pod żadnym pozorem nie zostawiaj zapasowego klucza w pobliżu domu. Włamywacz najpierw zajrzy pod wycieraczkę lub podniesie do góry wszystkie doniczki. Jeśli już musisz zostawić klucz, to dobrze go ukryj. Możesz przymocować go do spodniej części kamienia, skryć w fałszywym zraszaczu trawy, budce dla ptaków czy wydrążonym pniaku drzewa.

3. Zamontuj blokady

W oknach zwykle nie ma blokad i zamków. W sklepach możesz kupić specjalne blokady, które po zamontowaniu sprawiają, że okna nie można wyjąć z ramy ani otworzyć. Aby je zamocować, wystarczy wywiercić mały otwór w ramie okiennej.

4. Uciekaj się do kłamstw

Jeśli w swoim domu i ogrodzie nie masz zainstalowanego systemu monitoringu, to zawsze możesz uciec się do małego kłamstwa. Umieść na ogrodzeniu tabliczkę z napisem: „Uwaga! Obiekt monitorowany”. Jest duże prawdopodobieństwo, że złodzieje nie będą chcieli ryzykować i zwyczajnie ominą Twoją posiadłość.

5. Postaw na monitoring

Aby poczuć się pewniej, możesz zainstalować w domu oraz ogrodzie cały system monitoringu. Wybór kamer jest ogromny, a wiele z nich to bardzo dyskretne egzemplarze. Sprytnie ukryte sprawią, że na co dzień nie będą rzucały się w oczy i właściwie zapomnisz o ich istnieniu. Warto zamontować je w miejscach najczęściej uczęszczanych.

6. Nie gardź fałszywymi kamerami

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na system monitoringu, to pomyśl o zakupie fałszywych kamer. Wybierz te, które są odporne na warunki atmosferyczne i umieść w widocznym, ale niezbyt rzucającym się w oczy miejscu. Jest duża szansa, że odstraszą one złodziei.

7. Śpij z pilotem

Przed udaniem się na spoczynek, połóż kluczyki do samochodu na swojej szafce nocnej. Kiedy usłyszysz, że ktoś włamał się do domu, zwyczajnie uruchom alarm w swoim aucie. Złodzieje nie lubią nagłych zwrotów akcji, a głośny dźwięk powinien ich wystraszyć.

8. Zrób domowe skrytki

Jeśli w domu nie masz sejfu, to kosztowności i cenne rzeczy ukryj w nieoczywistym miejscu. Może to być skrytka zrobiona w fałszywym gniazdku, pojemniku z ryżem, butelce szamponu, rurze kanalizacyjnej, tapicerce krzesła. Sprytnych patentów jest naprawdę sporo.

Zobacz, gdzie najlepiej ukryć pieniądze

9. Kup blokadę

Drzwi wejściowe możesz dodatkowo wzmocnić specjalną blokadą. Po jej zamocowaniu, nikt nie otworzy drzwi (nawet jeśli kluczyk w zamku nie został przekręcony).

10. Trzymaj pilot do bramy garażowej przy sobie

Nie zostawiaj pilota do otwierania bramy garażowej w samochodzie. Jeśli złodziej włamie się do auta pozostawionego na podwórku, to bez trudu otworzy garaż. Przymocuj pilot do swojego pęku kluczu i noś przy sobie.

11. Postaw na psa

Jeśli masz psa, to cudownie! Żaden włamywacz nie chciałby być pogryziony, a czworonóg po zauważeniu złodzieja zaraz zacznie szczekać. Natomiast jeżeli nie możesz pozwolić sobie na zwierzaka, to umieść na ogrodzeniu ostrzegawczą tabliczkę (np. „Uwaga! Zły pies”) i w widocznym miejscu ustaw psią miskę.

12. Kup lampy z czujnikiem ruchu

Zainstaluj przed domem (oraz wewnątrz) lampy z czujnikiem ruchu. Nagłe zapalenie się światła w nocy zdezorientuje każdego złodzieja, a Tobie da sygnał, że coś dzieje się na podwórku.

13. Schowaj drabinę

Nie zostawiaj drabin ani skrzynek z narzędziami na podwórku. One zachęcają złodziei i zdecydowanie ułatwiają dostanie się do domu.

14. Nie zostawiaj kluczyków blisko drzwi

Nie zostawiaj kluczyka do swojego auta (dotyczy modeli z systemem keyless) na stoliku lub wieszaku zlokalizowanym tuż przy drzwiach wejściowych. Złodzieje opatentowali ostatnio metodę kradzieży „na walizkę”. Do tego celu służą im dwa urządzenia, które wyglądają jak niewielkie walizki. Jeden złodziej podchodzi do drzwi wejściowych, a urządzenie wzmacnia sygnał z kluczyka do auta. Natomiast drugie przekazuje sygnał do samochodu, który zostaje otwarty szybko i bez hałasu.

Jakie masz patenty na ochronę swojego domu?

20 osób, dla których zasady bezpieczeństwa nie istnieją… A pomimo tego ciągle żyją!

 

 
Źródła: www.postfun.com

Wybrane dla Ciebie

Producenci aut ukryli w zagłówkach narzędzie, które może uratować Ci życie

Mam nadzieję, że nigdy nie znaleźliście się i nie będziecie, w sytuacji zagrożenia, jakiej jest palący lub tonący samochód. Wypadek samochodowy może wydarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie, a po zderzeniu pasażerowie mogą być w ogromnym szoku, dlatego zawsze należy wiedzieć jak się zachować. Kształt zagłówka ma znaczenie Jeśli jesteś kierowcą, pewnie często wsiadasz do […]

12 zachowań kierowców, które podnoszą ciśnienie niejednemu użytkownikowi dróg

Wypadki na drogach są codziennością i chyba każdemu z nas zdarzyła się kiedyś jakaś niebezpieczna sytuacja. Tym bardziej warto zachować czujność i pewną nieufność wobec tego co robią inni kierowcy. Oto 10 zachowań, które powinno zwrócić naszą uwagę. #1 Delikatnie opóźnione reakcje 2 apps running in background, do you still prefer to shut down windows? […]

25 razy, kiedy szczęście zapobiegło tragicznym wypadkom i pozwoliło wyjść cało z opresji

Istnieją na świecie ludzie, którzy zasługują na miano największych szczęściarzy. Oni wychodzą cało z każdego wypadku i udaje im się przetrwać nawet najbardziej niebezpieczną kraksę. 1. Zawisł na przysłowiowym włosku 2. Wielkie szczęście, że ta metalowa konstrukcja nie runęła na samochód 3. O ruch kołem od wylądowania w przepaści 4. Kask uratował życie motocykliście 5. […]

4 wyjątkowo ważne powody, dla których drzwi do sypialni powinny być na noc zamykane

Przed udaniem się na spoczynek najczęściej bierzemy relaksującą kąpiel, zakładamy wygodną piżamę oraz maszerujemy do sypialni. A co dzieje się z drzwiami? Zwykle o nich nie myślimy. Niestety to spory błąd, gdyż niezamknięcie ich, przed położeniem się do łóżko, może mieć przykre konsekwencje. 1. Pożar Kiedy niespodziewanie wybuchnie pożar, zamknięte drzwi do sypialni mogą uratować […]

18 przypadków, kiedy na BHP zabrakło czasu, miejsca i… rozumu! Nieśmiertelni szczęściarze

Czasami śmiejemy się z zasad BHP, bo są skonstruowane w taki sposób, że ciężko nie odbierać ich jako poradnika dla wyjątkowo nieporadnych osób. Niektórzy jednak przekraczają wszelkie granice w tej kwestii. Przekonacie się o tym w naszej galerii. #18 Praca zespołowa… #17 Spokojnie, trzyma się na jednej śrubce! #16 „Panie, ze szwagrem to my samochody […]

10 najbardziej niebezpiecznych miejsc na Świecie, które fascynują turystów żądnych wrażeń!

Myślicie, że zgubienie się w lesie może być niebezpieczne? Poznajcie miejsca, gdzie samo przebywanie może skończyć się nie tyle stresem, ile zgonem. Gdyby przewodnik je Wam zaproponował… lepiej zdecydowanie odmówić! #10 Snake Island U wybrzeży Brazylii znajduje się wyspa, na której nie chciałby się znaleźć żaden rozbitek. W sumie to żaden człowiek. Powód jest dość prosty — […]