×
Wirtualna Polska

Zastosuj prosty trik i spodnie po zdjęciu z wieszaka już nie będą miały takich zagnieceń

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić z rolką po ręczniku papierowym, to zaraz pokażemy Ci , jak można wykorzystać ją w garderobie. To dużo lepsza opcja niż wyrzucenie jej do kosza na śmieci.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie wyrzucamy w dobie eko

W ostatnich latach coraz więcej ludzi zanim wyrzuci coś do kosza, to zastanawia się, czy nie mogłoby tej rzeczy raczej w jakiś sposób wykorzystać. Jest to świetny trend, bo dzięki temu mniej odpadków różnego rodzaju trafia na co dzień na wysypiska, do ścieków czy inne miejsca. To super, że w końcu dbamy o naszą planetę i przejmujemy się tym, jak wpływamy na środowisko naturalne. Nieraz jednak ktoś może nie mieć zupełnie pomysłu na wykorzystanie jakiejś rzeczy. I wtedy warto sięgać po triki, takie jak ten, który pokażemy Ci za chwilę. Bo okazuje się, że w praktyce prawie wszystko można wykorzystać ponownie. Nawet coś tak niepozornego, jak rolka po ręczniku papierowym. Pewnie w tym momencie zachodzisz w głowę, jakie może być jej praktyczne, przydatne zastosowanie. I to w dodatku jeszcze w garderobie. Zaraz się przekonasz, że rolka po papierze kuchennym bardzo polubi się z Twoimi ubraniami…

co zrobić z rolką po ręczniku papierowym
co zrobić z rolką po ręczniku papierowym, fot. freepik

Co zrobić z rolką po ręczniku papierowym? Tak ją wykorzystasz w garderobie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Rolka po papierze kuchennym może sprawić, że wszystkie Twoje spodnie nie będą miały brzydko wyglądającego zagniecenia, którego normalnie trudno jest uniknąć, gdy się wiesza ubrania na typowym wieszaku (czyli takim, przy którym przekładasz je w połowie na drugą stronę). Jak pewnie zauważyłeś spodnie, które wiszą na tradycyjnym wieszaku są niemal zawsze pogniecione w miejscu przełożenia. Jest to kwestia tego, że wieszak u swojego dołu jest zwykle za wąski, żeby nie powstały tego typu brzydkie ślady. Ale jeśli użyjesz rolki po papierze kuchennym, która jest okrągła, to tego typu zagnieceń nie będzie.

co zrobić z rolką po ręczniku papierowym
co zrobić z rolką po ręczniku papierowym fot. genialne.pl

 

Wystarczy wziąć rolkę po ręczniku papierowym i rozciąć ją nożyczkami w jednym miejscu. Następnie nałóż ja na dół wieszaka rozcięciem do dołu. Teraz wystarczy już tylko powiesić na tej rolce spodnie, a nie będą one w tym punkcie wygniecione. Z pewnością ten drobny trik Ci się przyda zwłaszcza w przypadku odświętnych, eleganckich wyjść, kiedy będziesz chciał wyglądać nienagannie.

Każdy kubek z IKEA ma ten rowek. Jego funkcja jest genialna, a większość osób nawet o niej nie wie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli masz lodówkę starszą niż 5 lat, zrób test szczelności. Może mieć wpływ na rachunki!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować