Kategorie Domowe trikiLajfhakiOrganizacjaSprzątanie

10 trików stosowanych przez nasze babcie. Te metody przydadzą Ci się w codziennym życiu

Dzięki mocy internetu codziennie wyszukujesz wiele haseł, które mogą przydać się w wykonaniu domowych obowiązków. Są jednak pewne metody, które wykorzystywały już nasze babcie. Te triki sprawdzają się od wielu lat i warto abyś o nich zawsze pamiętała! Jeśli jednak wylecą Ci one z głowy, przypomnij sobie ten artykuł!

#1 Ostrzenie noży

pinterest.com

Jeśli nie masz pod ręką ostrzałki do noży, wystarczy że odwrócisz talerz lub kubek i potrzesz ostrze o spód naczynia.

#2 Robienie bułki tartej

pinterest.com

Najłatwiejszy sposób na zrobienie bułki tartej to zamrożenie kawałka bułki, a następnie starcie jej na drobnych oczkach tarki.
Chociaż ja robię bułkę tartą z suszonej bułki. Zawsze kupuję więcej bułek na śniadanie i parę suszę w płóciennym woreczku. Suche bułki można zetrzeć na tarce ręcznej albo przez maszynkę do tarcia warzyw – ja wybieram oczka do tarcia marchewki.

#3 Użyj soli do łatwiejszego sprzątania

pinterest.com

Zamiast mleczka do czyszczenia, użyj soli. Wystarczy, że na przypalenia posypiesz dużą ilość soli. Pozostaw ją aż kuchenka, czy piekarnik wystygnie i zetrzyj wilgotną ściereczką. Bez konieczności szorowania!

#4 Szybkie obranie marchewki

pinterest.com

Łatwiej jest obrać marchewkę używając metalowej gąbki. Pamiętaj, żeby użyć nowej gąbki, a nie tej której używałaś od mycia naczyń!

#5 Bezpieczny manicure podczas sprzątania

pinterest.com

Aby zapobiec powstawaniu dziur w gumowych rękawicach i popsuciu pomalowanych paznokci, przed rozpoczęciem sprzątania, włóż w palce rękawiczek bawełniane kuleczki.

#6 Zachowaj smak

10 trików stosowanych przez nasze babcie. Te metody przydadzą Ci się w codziennym życiu
brightside.me

Zachowaj smak czosnku umieszczając go w pudełku z solą. Dzięki temu nie stanie się on suchy i niesmaczny.

#7 Suszenie wełnianych ubrań

10 trików stosowanych przez nasze babcie. Te metody przydadzą Ci się w codziennym życiu
brightside.me

Najlepszym sposobem na wysuszenie wełnianego swetra jest umieszczenie w nim… rajstop. Nogawki rajstop przewlecz przez rękawy swetra, a górę przez otwór na głowę. Zawiesić na sznurku lub suszarce, tak jak zaprezentowano na obrazku. W ten sposób sweter nie rozciągnie się i szybciej wyschnie.

#8 Sprzątanie pękniętego jajka

pinterest.com

Łatwiej usuniesz pęknięte jajko z podłogi gdy posypiesz je solą. Pozostaw mieszankę na około 5 minut, aż lekko przeschnie i posprzątaj całość zmiotką. Sól pochłonie wilgoć z jaja i dzięki temu łatwiej posprzątasz podłogę.
Tak samo dobrze pochłania wilgoć mąka.

#9 Zaplątane węzełki i sznurówki

pinterest.com

Umieść trochę talku na mocno zaplątane sznurówki lub węzły. W ten sposób łatwiej je rozwiążesz.

#10 Zwalcz insekty

pinterest.com

Umieść w cukierniczce, chlebaku, pojemnikach z mąką oraz doniczkach z kwiatami liście laurowe. W ten sposób odstraszysz mrówki, muszki oraz inne owady.

Jeśli chcesz sprawdzić więcej babcinych trików, zobacz ten artykuł!