Kategorie LajfhakiPsychologiaUroda

Jak kupić wygodne buty na wysokim obcasie – 3 triki

Dobór odpowiedniego obuwia jest problematyczny, zwłaszcza jeśli potrzebujemy kupić buty na szybko, bo np. idziemy na wesele, a wcześniej nie miałyśmy czasu chodzić po sklepach i szukać odpowiedniej pary. Jednak na wybór obuwia warto poświęcić trochę czasu, zwłaszcza, że ma ono pasować nie tylko do naszej stylizacji, ale także do sylwetki. Jak więc kupić wygodne buty na wysokim obcasie? Oto 3 proste triki.

Buty na wysokim obcasie – Jak dobrać najlepszą wysokość obcasa do długości naszej stopy?

pinterest.com

Wysokość obcasa, który będzie dla nas najlepszy to kwestia dyskusyjna, ponieważ nie chodzi tutaj tylko o stricte matematyczne obliczenia, ale o takie czynniki jak budowa naszej stopy, doświadczenie w chodzeniu na obcasach itp. Dodatkowo warto sprawdzić jak zbudowany jest dany but – jak ustawiony jest środek ciężkości stopy w bucie, jaka jest odległość między obcasem a częścią gdzie zaczyna się śródstopie w bucie oraz jak wyważona jest szpilka.

Zobacz także: Szpilki – jak kupić odpowiednie? 5 ważnych zasad

Buty, które będą miały tę odległość większą będą wygodniejsze, dlatego jeśli ktoś ma małą stopę, a bardzo wysoką szpilkę, to można spodziewać się, że nie w każdej parze
obuwia będzie nam wygodnie.

Buty na wysokim obcasie – Sposoby obliczenia optymalnej wysokości obcasów

Poproś męża lub przyjaciółkę, aby pomogli Ci zmierzyć Twoją stopę. Daj nogę luźno do góry i oblicz długość dwóch linii. Jedną od śródstopia, a drugą od pięty. Obydwie te linie powinny tworzyć kąt 90°. Krótsza z tych linii to wysokość obcasa, która będzie dla nas wygodna. Ta metoda pokaże nam tylko najniższą wysokość jaką powinnyśmy nosić, jednak jeśli chcesz nosić wyższe buty koniecznie sprawdź kolejny sposób.

buty na wysokim obcasie
youtube.com

Inną metodą, która potwierdzi czy możemy nosić wyższe buty i na jakiej wysokości będziemy czuć się komfortowo jest sprawdzenie długości swojej stopy i podzielenie jej przez 3 np. jeśli nosisz rozmiar 38 to najprawdopodobniej Twoja stopa ma długość 24 cm, dzieląc to przez 3, wychodzi że najlepszą wysokością obcasa są te które mierzą 8 cm.

Zobacz także: H&M stawia na ekologię. W kolekcji pojawią się ubrania z pomarańczy

Żeby to potwierdzić ubierz buty o wysokości 8 cm i stań na palcach, jeśli dasz radę wykonać to zadanie, oznacza to, że buty będą wygodne

buty na wysokim obcasie 2
youtube.com

Oczywiście powyższe rady nie muszą zgadzać się z Twoimi preferencjami, pamiętaj jednak, że najpiękniej wyglądamy wtedy gdy czujemy się komfortowo, dlatego też czasami lepiej wybrać niższe buty niż przez całą imprezę cierpieć w niewygodnych szpilkach.

Fotografie: pinterest.com