×
Wirtualna Polska

Dodaj w woreczku do prania. Doskonale usuwa plamy

Czy wiesz, że mydło twarogowe to doskonały pogromca plam? Ten mało popularny produkt rozprawi się z sosem pomidorowym czy winem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

O mydle twarogowym słyszało mało osób. A to szkoda, gdyż ten produkt jest w pełni naturalny i dodatkowo doskonale usuwa uporczywe plamy.

Do czego nada się mydło twarogowe?

Ten tajemniczy produkt występuje też pod nazwą mydło terpentynowe. Jest w pełni naturalny, hipoalergiczny i nie uczula. W związku z tym doskonale nadaje się do prania odzieży osób cierpiących na różnego rodzaju alergie skórne czy dzieci. Mydło produkowane jest tylko z kilku składników. W większości jest to sód oraz gliceryna. Co więcej, nie posiada dodatku substancji perfumowanych, zapachowych oraz konserwantów. Ten produkt to doskonały pogromca plam. Koniecznie wypróbuj go nawet w przypadkach beznadziejnych. Jeżeli masz ubrania poplamione tłuszczem, trawą czy czekoladą, to włóż je do pralki. Następnie wetrzyj na tarce trochę mydła twarogowego. Później wiórki umieść w skarpetce i zawiąż ją. Taki pakunek umieść w bębnie. Dodaj jeszcze ulubiony detergent do prania i włącz urządzenie. Po skończonym cyklu przekonasz się, że wszystkie plamy zniknęły.

mydło twarogowe, fot. freepik

mydło twarogowe, fot. freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Dodaj łyżkę do namaczania, a potem kolejną do pralki. Firanki na wiosnę będą śnieżnobiałe jak nowe

Jak usunąć uporczywe plamy z ubrań?

Są takie plamy, które wręcz spędzają sen z powiek. Zwłaszcza jeżeli pojawiają się na ulubionych ciuchach. Jak z nimi skutecznie walczyć?

  • Problemem wielu kobiet są plamy z fluidu, które pojawiają się na ubraniach. Jak je usunąć? Wypróbuj płyn micelarny. Nasącz nim chusteczkę i przyłóż do plamy. Potrzymaj przez chwilę i spróbuj wywabić plamę. Możesz też na brązowy ślad zaaplikować piankę do golenia. Potem poczekaj kilka minut i potrzyj w dłoniach materiał. Ubranie możesz później uprać ręcznie lub w pralce.
  • Lato to sezon na plamy po czerwonych owocach. Jeżeli poplamiłeś lniane ubrania, to mocz je przez godzinę w kwaśnym mleku. Po tym czasie plamy powinny zejść. Ślady na innych materiałach posyp solą i pocieraj, aż zrobią się czerwone. Później usuń sól i nałóż ją ponownie. Cały zabieg powtarzaj do momentu, aż sól wyciągnie całą plamę.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
mydło twarogowe, fot. freepik

mydło twarogowe, fot. freepik

Zobacz również: Właściciele jeansów są zdziwieni, dowiadując się, jak często mają je prać

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować