Jak wyczyścić białe trampki? Prosty i skuteczny sposób - Genialne
×
Wirtualna Polska

Jak wyczyścić białe trampki? Prosty i skuteczny sposób

Dni stają się coraz przyjemniejsze i na pewno chcesz już ubrać tenisówki lub klapki. Co jednak zrobić gdy buty z zeszłego sezonu są brudne lub w właśnie weszłaś w kałuże i i twoje buty z białych stały się szare? Chcesz wiedzieć jak wyczyścić białe trampki? Mam dla Ciebie prosty trik jak to zrobić! Pozostałe „obuwnicze sztuczki” także mogą okazać się przydatne. Koniecznie je sprawdź!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Skrzypiące buty

skrzypiące buty
youtube.com/

Jeśli podczas chodzenia Twoje buty wydają charakterystyczne skrzypienie, które denerwuje Ciebie i wszystkich dookoła, wystarczy że do środka obuwia nasypiesz trochę zasypki dla dzieci.

#2 Brzydko pachnące buty

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
śmierdzące buty
thehomemadeexperiment.com

Kiedy wracasz z siłowni i czujesz, że Twoje buty nie pachną najładniej, dobrze jest umieścić wewnątrz obuwia torebki z herbatą. Absorbują one brzydkie zapachy i odświeżają buty. Możesz także nasypać do środka sodę oczyszczoną – tylko nie zapomnij wysypać jej przed ponownym ubraniem butów!

Zobacz także: Jak rozbić niewygodne buty? Domowe sposoby na ciasne obuwie

#3 Jak wyczyścić zamszowe buty?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
jak wyczyścić zamszowe buty
youtube.com/

Do wyczyszczenia niewielkich zabrudzeń na skórzanych butach możesz użyć pilnika do paznokci. Wystarczy, że potrzesz jego krawędzią o powierzchnie buta.

#4 Jak wyczyścić białe trampki?

jak wyczyścić białe trampki
youtube.com/
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Do miseczki umieść 1 łyżeczki sody oczyszczonej 1/2 łyżeczki wody utlenionej oraz 1/2 łyżeczki wody. Wymieszaj całość, a następnie za pomocą szczoteczki do zębów nanieś na zabrudzony obszar butów. Delikatnie wetrzyj papkę w buty. Nanieś drugą warstwę i wystaw buty na ostre słońce na około 3-4 godziny. Po tym czasie uderz jedną podeszwą buta o drugą w celu pozbycia się zaschniętej papki z obuwia. Pozostałości wyczyść szczoteczką. Sznurówki wyczyść osobno – ponownie stwórz mieszankę i zamocz w niej sznurówki.

#5 Jak usunąć zabrudzenia ze skórzanych butów?

jak usunąć pęknięcia ze skórzanych butów
youtube.com/

Zobacz także: Kupując buty na wysokim obcasie sprawdź 3 triki. Od nich zależy czy będzie Ci wygodnie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Gdy na Twoich butach pojawią się małe rysy lub pęknięcia użyj wazeliny. Nałóż niewielką ilość produkty na wacik kosmetyczny wetrzyj w buty i pozostaw do wyschnięcia.

#6 Jak pozbyć się śladów po soli?

instagram.com/to_teleion_

Fakt, faktem że na szczęście zima dawno się skończyła, ale jeśli robisz porządki w garderobie i natknęłaś się na brudne, zimowe buty tutaj znajdziesz szybki i prosty sposób jak pozbyć się tych brudnych zacieków od soli.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#7 Czyszczenie skórzanych butów

loyal friends

Nie martw się gdy zobaczysz, że Twoje skórzane buty są brudne. Użyj spirytusu salicylowego. Wystarczy że zanurzysz czystą bawełnianą ściereczkę w spirytusie i delikatnie potrzesz zabrudzone miejsce. Pozostaw na 30 minut, a następnie wytrzyj do sucha. Plama nie będzie już widoczna!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować