×

Możesz nie wierzysz, ale dla wielu osób mają one magiczną moc!

Jesień to oczywiście kasztany. Chyba każdy z nas robił z nich ludziki i przeróżne figurki. Jednak mało osób wie, że mają one szczególne moce. Poznaj magiczne właściwości kasztanów.

W Polsce w wierzeniach ludowych, kasztanom przypisywana magiczne moce. Były traktowane z namaszczeniem i oczywiście uznawano, że mają właściwości lecznice.

Kasztany chroniły przed złymi mocami

Kasztanowce sadzone wokół domów, kościołów czy dworów. Wierzono, że są świętymi drzewami i nie trafi w nie piorun. Dodatkowo z kasztanów robiono naszyjniki i umieszczano je przed wejściem do chałup. Miały chronić domostwa przed działaniem sił nieczystych.

właściwości kasztanów
Właściwości kasztanów, fot. Unsplash

Kasztany wyciągały chorobę

Dojrzałe kasztany miały pochłaniać całą szkodliwą i złą energię. Dotyczyło to także chorób. Kiedy ktoś zaniemógł, to starano się wyciągnąć z niego chorobę. W tym celu do ceramicznej miski wrzucano nieparzystą liczbę kasztanów i stawiano tuż przy posłaniu chorego. Natomiast kasztany umieszczone pod siennikiem lub włożone do poszewek poduszek, ponoć pomagały przy bólach kości oraz stawów.

Leczyły zęby

Grupa etnograficzna zwana Lasowiakami (zamieszkuje widły Wisły i Sanu) stosowała kasztany do leczenia schorzeń jamy ustnej. Oni robili wywar z kasztanów i po prostu płukali nim usta. Dzięki temu zapobiegali występowaniu infekcji, a także łagodzili ból zębów i zmniejszali wszelkie obrzęki. Na bóle zębów miał pomagać także naszyjnik z trzech owoców kasztanowca.

właściwości kasztanów
Właściwości kasztanów, fot. Unsplash

BONUS

Jak pozbierać się po zdradzie?

Najpierw znajdź drzewo kasztanowca i usiądź w jego cieniu. Następnie przywołaj w myślach bolesne dla siebie wspomnienia. Pamiętaj, aby absolutnie nie tłumić uczuć. Żal, złość, smutek czy rozgoryczenie są zupełnie normalne. Po tej emocjonalnej bombie, przychodzi czas na uspokojenie i wyciszenie. Postaraj się znaleźć pozytywne strony faktu, że zostałeś zdradzony. Myśl o nich przez 20 minut. Po takiej duchowej kuracji powinieneś odczuć ulgę.

Kasztanowce potrafią odpędzać lęki, każdego naładują dobrą energią i przywrócą chęć do działania.

Dlaczego wyglądamy młodziej niż nasi rodzice, gdy byli w naszym wieku?

Może Cię zainteresować

zamknij