Kategorie LajfhakiOrganizacja

Prosta sztuczka, dzięki której napompujesz koło od roweru przy użyciu napoju gazowanego

Sezon na rower w pełni! Ostatnio usłyszeliśmy o dość ciekawym pomyśle, jak poradzić sobie z flakiem w oponie, gdy nie posiadamy pompki. Pomysłów było wiele, jednak zwycięzcą okazał się sposób z napojem gazowanym.

Twórca kanału Moto Serwis sprawdził czy przy użyciu dużej butelki z Pepsi można napompować koło

Okazuje się, że używając wężyka do pompki oraz butelki z gazowanym trunkiem, sflaczałe koło od naszego pojazdu może zostać szybko naprawione.

Taki trik może się przydać podczas wycieczki, gdy nie mamy ze sobą pompki, a najbliższa stacja benzynowa jest oddalona o kilkadziesiąt kilometrów.

Prosta sztuczka, dzięki której napompujesz koło od roweru przy użyciu napoju gazowanego
youtube.com

Największym wysiłkiem może okazać się jedynie stworzenie otworu w nakrętce, tak aby przymocować wężyk do zakrętki. Następnie wystarczy tylko przymocować butelkę i delikatnie potrząsać. Bąbelki i ciśnienie zrobią swoje, a opona w dosłownie 2 minuty zostanie napompowana! Nie wierzysz? Sprawdź poniższy filmik!

Oczywiście warto mieć na uwadze, że jest to bardziej sztuczka lub doświadczenie fizyczne. Oczywiście jeśli masz pod ręką pompkę zdecydowanie lepiej jest użyć sprecyzowanego narzędzia niż gazowanego napoju.

Źródło i fotografie: youtube.com