Kategorie Sprzątanie

7 trików na szybkie umycie okien bez smug. Zdradził nam je właściciel firmy myjącej wieżowce!

Okres przed Wielkanocą to czas, gdy większość z nas… myje okna. Zamiast robić to w pocie czoła, marnując wolny czas, można to zrobić szybko i skutecznie. Wystarczy znać parę trików. Dlatego, o takie triki zapytaliśmy ludzi, którzy myją okna zawodowo.

Właściciel firmy, która myje okna i witryny sklepowe, zdradził nam swoje triki

mycie okien
teksomolika/freepik

Rocznie jego firma myje tysiące okien, na wysokościach i w domach. Jego pracownicy robią to szybko, lecz dokładnie i bez smug. Chyba nie ma lepszej osoby, która mogłaby przed świętami podzielić się swoją wiedzą.

Temat wydaje się być banalny, jednak nawet najstarszą gospodynie możemy dziś zaskoczyć!

7 trików, dzięki którym będziesz szybciej i dokładniej myć okna – według profesjonalisty!

1. Tajemniczy składnik – GLICERYNA

Łyżeczkę gliceryny wlej do wody i takiej mikstury użyj do spryskiwania szyb. Dzięki temu nie będzie się na nich osadzał kurz i wszelkie zanieczyszczenia krążące w powietrzu. Gliceryna wytworzy na oknach filtr ochronny. Podobne działanie ma zimowy płyn do spryskiwaczy oraz ten używany do zmiękczania tkanin.

Nie masz gliceryny? Użyj nabłyszczacza

Tak, chodzi o zwykły nabłyszczacz do zmywarki. Produkty tego typu, mają w swoim składzie sok z cytryny oraz alkohol. Te składniki skutecznie usunął osad z szyb i sprawią, że okna będą ładnie się błyszczeć. Na trzy litry wody użyj szklankę nabłyszczacza.

2. Rozwiązanie dla osób, które wolą naturalne metody

Połącz dwie łyżeczki octu (spirytusowego lub jabłkowego) ze szklanką wody. Takie ekologicznym płynem skutecznie wymyjesz okna oraz sprawisz, że nie będzie na nich widać smug ani śladów polerowania. Do mikstury możesz także dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego.

mężczyzna
freepik

3. Kolejność mycia jest najważniejsza

Nie rozpoczynaj pracy od umycia szyb. Najpierw wyszoruj ramy okienne, później szyby, a na końcu parapet. Dzięki temu, unikniemy dodatkowej pracy przy wycieraniu smug, powstałych przy myciu innych części okna.

myjka
tatiko_/freepik

4. Nie używaj papierowych ręczników

Nie ma nic gorszego niż małe paprochy, które pozostawiają na szybie. Dodatkowo, podczas mycia okien w całym domu, zużyjemy go w gigantycznych ilościach. Zamiast ręcznika możesz użyć ściereczek z mikrofibry. Po umyciu okien wrzucasz do pralki i są jak nowe!

7 trików na szybkie umycie okien bez smug. Zdradził nam je właściciel firmy myjącej wieżowce!
freepik.com

5. Metoda wykorzystywana przy myciu wieżowców

Metoda na mokro sprawdzi się tylko wtedy, gdy masz pod ręką gumową myjkę. Polega ona na myciu okien wodą z płynem i natychmiastowym ścieraniu płynu za pomocą myjki.

Krok 1. Okna ścieramy poziomymi ruchami, od lewej do prawej, nie „podchodząc” do końca okna. Po każdym ruchu strzepujemy myję!

Krok 2. Pasek wody, który został po prawej stronie okna wycieramy ruchem od góry do dołu.

6. Nie myj okien w południe

Okna w wieżowcach myje się wcześnie rano lub po południu. Dlaczego? Bo mocne słońce powoduje, że płyn na rozgrzanych szybach szybko zasycha i zostawia nieestetyczne smugi.Tą wiedzę warto przenieść na mycie domowych okien.

Nie zawsze ciepłe wiosenne południe jest najlepszym momentem na mycie okien. Oczywiście wszystko zależy od temperatury na zewnątrz i położenia okien względem stron świata.

7 trików na szybkie umycie okien bez smug. Zdradził nam je właściciel firmy myjącej wieżowce!
freepik.com

7. Nie przecieraj szyb suchą szmatką

Pyłki i zanieczyszczenia mogą trwale porysować szkło.

Jakie są Twoje sposoby na mycie okien?

10 trików, które ułatwią sprzątanie każdej zmęczonej mamie

7 trików na szybkie umycie okien bez smug. Zdradził nam je właściciel firmy myjącej wieżowce!
genialne

Triki ułatwiające obieranie i krojenie