×

Ten trik pozwoli Ci zimą zadzwonić z rozładowanego telefonu. Wystarczy zrobić jedną rzecz

Zimą rozładowany telefon to coś, co może się przytrafić bardzo łatwo. Nieraz wystarczy po prostu wyjąć komórkę z kieszeni i  ze względu na niższą temperaturę bateria pada momentalnie. Istnieje jednak pewna sztuczka, która w niektórych okolicznościach pozwala zadzwonić z rozładowanego telefonu.

Ten trik pozwoli Ci zadzwonić z rozładowanego telefonu

Jeżeli telefon rozładował Ci się z powodu zimna i jesteś w stanie wrócić do ciepłego pomieszczenia, to istnieje trik, który być może pozwoli Ci na nowo uruchomić telefon i na chwilę zadzwonić. O ile oczywiście zaistniała u Ciebie taka potrzeba. Zależy to jednak niestety także od modelu telefonu, bo sztuczkę tą da się wykorzystać w telefonach, w których da się wyjąć baterię z urządzenia. Jeśli nie masz takiej możliwości szanse, że ta sztuczka się sprawdzi są mniejsze.

Jeśli na skutek zimna padł Ci telefon, postaraj się wrócić do ciepłego pomieszczenia. Następnie wyjmij baterię z telefonu, albo zdejmij klapkę ją zasłaniającą i zacznij pocierać baterię o spodnie lub sweter. Na skutek bardzo prostych procesów fizycznych tutaj zachodzących, Twoja bateria może chwilowo odzyskać część swojej energii. W optymalnych, typowych warunkach Twoja bateria będzie naładowana na tyle, że będzie możliwe włączenie komórki i odbycie krótkiej rozmowy. Jest to bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli znalazłeś się w tarapatach i musisz wykonać alarmowy telefon. Niestety metoda ta niewiele da, jeśli cały czas znajdujesz się na mrozie i nie jesteś w stanie przejść do cieplejszego pomieszczenia.

rozładowany telefon
rozładowany telefon, fot. freepik

Utrzymuj telefon w jak najcieplejszym stanie

Gdy Twój telefon jest zbyt zimny, jony, które sprawiają, że bateria pracuje, nie mogą się poruszać. Spróbuj utrzymać telefon w jak najcieplejszym miejscu, chowając go do kieszeni płaszcza lub wewnętrznej kieszeni zamiast do torebki lub torby.

Jeśli masz możliwość użycia z telefonem bezprzewodowych wkładek dousznych, może to być idealne rozwiązanie do użycia telefonu w niskich temperaturach. Użycie słuchawek oznacza, że możesz trzymać telefon bezpiecznie i ciepło w kieszeni płaszcza. A jednocześnie możesz go użyć w niskich temperaturach. Ogranicz użycie telefonu na zewnątrz w niskich temperaturach i zawsze pozwól, aby telefon rozgrzał się w środku przez kilka minut, zanim spróbujesz go naładować.

5 urządzeń elektrycznych, które zużywają prąd, nawet gdy są wyłączone

Ukryte funkcje przedmiotów, o których założę się, że nie słyszałeś!

Może Cię zainteresować