×

10 typów turystów przez których może się odechcieć każdych wakacji

Mogłoby się wydawać, że niektórzy ludzie wyjeżdżają w podróż z jednym, jedynym zamiarem: zrujnowania wakacji innym i zamienienia ich życia w koszmar. W takim towarzystwie trudno się cieszyć jakimikolwiek atrakcjami.

Oto typy ludzi, które potrafią obrzydzić wakacje.

#1 Trzaskacze fot

Niczemu się tak naprawdę nie przyjrzą, a przynajmniej nie przyjrzą inaczej niż tylko swoim aparatem. Zamiast cieszyć się chwilą i docenić czas spędzony razem, to myślą tylko o następnej fotce. A na dodatek ciągle każą Ci pozować, albo odsuwać się „bo zasłaniasz”.

#2 Centusie

Żałują Ci każdego wydanego grosza, bo „po co Ci to jest potrzebne?”. Nie potrafią przeżyć tego, że chcesz iść gdzieś zjeść, albo sobie coś kupić, no bo przecież zawsze można by było to zrobić jakoś taniej.

#3 Eksperci od wszystkiego

Wszystko wiedzą najlepiej. A spróbuj tylko nie skorzystać z ich rad…

#4 Wylegiwacze

Nie chce im się nigdzie ruszyć poza hotelową plażę. Namówienie ich nawet na mała wycieczkę do odleglejszej części miasta jest prawdziwą drogą przez mękę.

#5 „Hulaj duszo, boga nie ma!”

Wydaje im się, że skoro nie są u siebie i nikt z ich najbliższych się nie dowie, jak się zachowywali to oznacza to, że mogą wszystko. To jest wręcz zadziwiające jak niektórzy, całkiem przyzwoici na co dzień ludzie, nagle na wakacjach zamieniają się w osobniki zupełnie pozbawione kultury.

#6 Ekstremalni imprezowicze

Dla nich wakacje polegają jedynie na tym by się jak najszybciej sponiewierać jak największą ilością lokalnych trunków. Z urlopu zazwyczaj nie przywożą zbyt wielu wspomnień, choć może i lepiej, że go nie pamiętają.

#7 Janusze

W ich bagażu obowiązkowo mieści się kilka konserw, kilka opakowań domowych pierogów, klapki do których gustownie dobiorą skarpetki i reklamówka z lokalnego supermarketu zamiast plecaka.

#8 Zakupoholicy

To przeciwieństwo centusi. W wakacje spędzają głównie w sklepach i na bazarach, wykłócając się o cenę piątej torebki lub siódmego szalika. Czasem nawet kupują dwa razy tę samą rzecz, bo już się tak w tym gubią.

#9 „Mi wolno więcej”

Nie szanują żadnych przepisów, ani tabliczek z napisami typu „nie dotykać”. Wydaje im się, ze skoro zapłacili te dwa tysiaki za wakacje to „im się należy”.

#10 „Jestem lepszy”

Jak tylko jadą do kraju, gdzie ludzie zarabiają mniej niż u nich mają się za kogoś lepszego, bardziej cywilizowanego i światłego. Są tak aroganccy wobec miejscowych, że trudno się za nich nie wstydzić.

Dopisałbyś jeszcze kogoś do tej listy?

Jak zaoszczędzić jadąc na wakacje? 20 sprawdzonych porad, które sprawią, że nie zrujnujesz swojego portfela

10 sprytnych trików na UPALNE LATO

 

 
Źródła: genial.guru

Wybrane dla Ciebie

20 chat ukrytych na odludziu, do których byłoby warto dotrzeć i zapomnieć o reszcie świata…

Przychodzi taki moment, kiedy masz dość miasta, jeśli w nim na co dzień żyjesz i pracujesz, moment w którym chciałoby się wyruszyć w dziką przyrodę i spędzić odrobinę czasu w jakiejś ustronnej chateczce. Oto kolekcja uroczych chat w których warto byłoby się zakopać na kilka dni. #1 Feeria ciepłych świateł #2 Jak we „Władcy pierścieni” […]

15 gości hotelowych, na których w pokojach czekały miłe niespodzianki

Jeśli chodzi to chyba wszyscy, którzy z nich korzystają cenią sobie przewidywalność. Ale nieraz coś i tak nas zaskoczy, czasem pozytywnie, częściej jednak negatywnie. Oto kolekcja hotelowych niespodzianek jakie spotkały naszych bohaterów. #1 Zacznijmy od czegoś pozytywnego: środek tego lustra nigdy nie zaparowuje #2 Gorzej jeśli łazienka tak wygląda (WC i telewizor?) #3 Ale może […]

Tak powinno być w każdym wakacyjnym hotelu. 29 genialnych rzeczy, które uprzyjemnią pobyt wszystkim wczasowiczom

Nikomu nie trzeba mówić, jak ważne jest to, aby podczas wakacji miejsce, w którym się zatrzymamy było przyjazne i komfortowe. Są takie hotele, w których obsługa naprawdę się o to stara. Oto kolekcja miejsc, w których czas spędza się z przyjemnością. #1 „Wspomnieliśmy, że bierzemy ze sobą kota, oto co zastaliśmy na miejscu” #2 „Nie […]

21 rowerowych gadżetów, które ucieszą każdego cyklistę i uczynią jazdę jednośladem jeszcze przyjemniejszą

Dla wielu z nas lato jest porą licznych rowerowych wypadów, zarówno tych bliskich, jak i dalekich. Podczas nich warto swój rower wyposażyć w rzeczy, które uprzyjemnią podróż lub uczynią ją bezpieczniejszą. Oto kolekcja rzeczy, które przydadzą się każdemu miłośnikowi rowerów. #1 System oświetleniowy, który sprawi, że rowerzysta jest widoczny z każdej strony #2 Poręczne lusterko […]

21 obrazków, które zobaczysz tylko wtedy, gdy upał nie chce pójść na urlop i powoduje nieustanny wyciek potu

Żadna upały nam niestraszne! No chyba, że jest naprawdę gorąco. 😉 Wówczas każdy ucieka się do radykalnych rozwiązań i stara się przetrwać, w miarę komfortowo, kolejny dzień lata. Oto kolekcja zwierzaków i ludzi, którzy poznali co to prawdziwy upał (i w niektórych przypadkiem całkiem dobrze sobie z nim poradzili). #1 Wakacyjna świnka #2  Najmodniejszy wzór […]

11 śmiertelnie niebezpieczniejszych jezior na świecie. Groźne wody skrywają zabójcze sekrety

Niektóre są przepięknie położone i większość z nas bez zastanowienia wybrałaby się tam na wakacje, gdyby tylko ktoś to zaproponował. Jednak wody poniższych jezior skrywają śmiertelne zagrożenie. Oto malownicze jeziora, które lepiej omijać. #1 Jezioro Hillier (Australia) Swój przepiękny różowy kolor zawdzięcza współdziałaniu glonów, alg i bardzo dużemu zasoleniu. Dłuższy kontakt ze skórą jest mocno […]