×

Użycie polopiryny w ogrodzie sprawi, że rośliny będą rosły silniejsze

Czy wiedziałeś, że polopiryna oprócz łagodzenia bólu jest świetna w utrzymaniu roślin w zdrowiu? Użycie polopiryny w ogrodzie sprawi, że rośliny będą rosły szybciej oraz będą większe i silniejsze.

Wszystko przez to, że polopiryna jest salicylanem (zawiera kwas acetylosalicylowy). Jeśli rośliny nie mają odpowiednich warunków, zaczynają wytwarzać mniej kwasu acetylosalicylowego, który pomaga im w atakach owadów oraz w lepszym dojrzewaniu.

polopiryna
instagram.com/farmaceutyczny_pamietnik

Stwierdzono, że rozcieńczony roztwór wody z polopiryną, zapewnia roślinom wzrost, poprawia odporność na szkodniki oraz choroby, a także pomaga szybciej wykiełkować świeżo posadzonym roślinkom.

Polopiryna w ogrodzie – Uprawa warzyw

Dodanie kilku tabletek leku pomaga warzywom szybciej rosnąć, polopiryna może sprawić, że plony będą większe. Spryskanie pomidorów, ziemniaków, papryki czy bakłażanów wodą z polopiryną przynosi im wiele korzyści.

pinterest.com

Przed zbliżającą się zarazą ziemniaczaną wystarczy 2-3 w miesiącu (na przykład co tydzień) spryskać pomidory roztworem aspiryny w ilości 250mg – 500mg na 4,5 litra wody. Mamy szansę ochronić nasze pomidory pod warunkiem, że oprysk wykonamy przed pierwszymi oznakami zarazy!

Polopiryna w ogrodzie – Podlewanie kwiatów

freepik.com

Kwiaty zwiędną szybciej jeśli woda dookoła nich będzie brudna i pełna zarazków. Kilka tabletek polopiryny sprawi, że rozwój bakterii będzie niemożliwy. Dzięki temu lepiej się ukorzenią, a szkodliwe grzyby czy szkodniki znikną z ich podłoża.

freepik.com

Polopiryna jest także idealnym środkiem do pielęgnacji roślin ciętych. Wystarczy, że jedną tabletkę rozpuścisz w 2 litrach wody. Taka mikstura przedłuży żywotność kwiatów w wazonie.

Polopiryna w ogrodzie – Zbyt duża ilość leku może być szkodliwa!

Pamiętaj, że kuracja polopiryną może pomóc Twoim roślinkom lub zaszkodzić. Ważne, żeby zachować zdrowy rozsądek i nie przesadzać z dodawaniem leku do wody i ziemi. Zbyt duża ilość polopiryny może uszkodzić lub nawet spalić kwiaty. Najlepiej trzymać się zasady – 1 tabletka na 1 litr wody. Polopiryna powinna być całkowicie rozpuszczona w wodzie, zanim wyląduje na listkach roślin.

freepik.com

Uwaga: Najlepiej stosować taką terapię rano, dzięki czemu lek zdąży się wchłonąć i odstraszy owady, które pojawią się w ciągu dnia. Po pierwszym użyciu aspiryny lub polopiryny, upewnij się, że kwas acetylosalicylowy nie przynosi szkód Twoim roślinom. Niektóre rośliny mogą być bardziej odporne na lek, z kolei inne zbyt wrażliwe.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij