×
Wirtualna Polska

13 niezawodnych zastosowań sody oczyszczonej. Za mało ludzi docenia jej właściwości

O właściwościach sody oczyszczonej wiedzieli już starożytni Egipcjanie. Dzisiaj znamy już około 300 sposobów na wykorzystanie tego magicznego środka. Ile z nich znasz? Plusem jest z pewnością to, że jest to rzecz, która znajduje się niemal w każdym domu, dlatego grzechem byłoby z niej nie korzystać.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Uniwersalna i szeroko dostępna soda oczyszczona pomoże Ci posprzątać dom, zadbać o higienę osobistą, czy nawet poradzić sobie z niechcianymi owadami. Nie ulega wątpliwości, że jest to produkt, który pomoże Ci rozwiązać wiele codziennych problemów i właśnie dlatego zgromadziliśmy je w jednym miejscu.

Oto 13 fantastycznych sposobów na wykorzystanie sody. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

#1 Przykre zapachy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

To jest po prostu wspaniałe. Nałóż trochę sody na wilgotny wacik i stwórz skuteczny naturalny dezodorant.

#2 Peeling do twarzy

Przygotuj pastę składającą się z sody oczyszczonej i wody w proporcjach 3:1. Gotową mieszanką pocieraj skórę kulistymi ruchami, a na końcu spłucz wszystko wodą. Gotowe!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#3 Przyśpiesza odrastanie włosów

W niewielkiej buteleczce należy wymieszać wodę oraz sodę w proporcji 3 : 1. Mieszamy, aż soda się rozpuści – szampon gotowy!

#4 Nieświeży oddech

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dla tych, którzy cierpią z powodu nieświeżego oddechu, to jest super sztuczka. Wymieszaj łyżeczkę sody oczyszczonej w ciepłej wodzie i przepłucz tym środkiem jamę ustną!

#5 Śmierdzące stopy

Soda może również pomóc w usuwaniu brzydkiego zapachu. Wsyp trochę sody do butów a unikniesz tego nieprzyjemnego zapachu stóp.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#6 Plamy

Posyp zabrudzenia sodą oczyszczoną, po czym spryskaj środek octem. Pozostaw na około 15 minut, a następnie przetrzyj płytę mokrą szmatką.

#7 Nieświeże zapachy z lodówki

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Umieść naczynie z sodą oczyszczoną w lodówce, a pochłonie ona nieprzyjemne zapachy.

#8 Poparzenia słoneczne

Może brzmieć trochę dziwnie, ale naprawdę pomaga… Dodaj do kąpieli szklankę sody, dzięki temu zmniejszysz swędzenie i pieczenie związane z oparzeniami.

#9 Wygląd zębów

Wystarczy dodać łyżeczkę sody oczyszczonej do odrobiny wody. Taką pastę należy nanieść na zęby i pozostawić na około 5 minut, po czym dokładnie spłukać. Nie robić częściej niż raz w tygodniu.

#10 Zapchany nos

Wymieszaj 1 szklankę ciepłej wody z 1/2 łyżeczki soli morskiej i 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej i wykonaj zabieg płukania nosa.

#11 Brudna biżuteria

Brudne srebrne rzeczy umieść w gorącej wodzie. Dodaj małe kawałki folii aluminiowej i łyżkę sody oczyszczonej. Pozostaw tak aby soda mogła zacząć reagować i następnie spłucz srebro zimną wodą i wytrzyj do sucha szmatką.

#12 Łagodzi ukąszenia komarów

Zrób papkę z wody i sody, nałóż ją na skórę, pozwól jej działać, a po jakimś czasie zmyj zimną wodą.

#13 Zgada

Wymieszaj łyżeczkę sody w szklance wody i wypij. Środek pomaga również zwalczać wzdęty brzuch, którego można się nabawić po spożyciu zbyt dużej ilości jedzenia.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska