×
Wirtualna Polska

5 zwykłych przedmiotów, których nie powinno się zostawiać w aucie zwłaszcza zimą!

Nad Polskę nadciągają arktyczne mrozy dlatego jeśli jeszcze nie wyposażyłeś się w odpowiednią kurtkę i nie zamontowałeś ogrzewania w swoim domu, czas najwyższy się tym zająć. Podczas, gdy dbasz o to, aby nie zmarznąć, warto zwrócić uwagę na rzeczy przechowywane w samochodzie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Podejrzewam, że nie tylko mi zdarza się zostawić coś na noc w aucie, bo przecież po co wyciągać z samochodu ładowarkę skoro jutro, jadąc do pracy znowu mi się przyda? Jednak są pewne przedmioty, których nigdy nie powinniśmy zostawać w samochodzie!

#1# Napoje gazowane

<a href=@gallarotti">

@gallarotti

Każdy, kto kiedyś zostawił butelkę z napojem gazowanym w samochodzie przy bardzo niskiej temperaturze wie, że to połączenie nie jest dobre. Przyniesie podobny skutek jak wrzucenie paczki Mentosów do butelki z gazowanym napojem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#2 Produkty spożywcze

pixabay.com

pixabay.com

Zdarza się, że gdy robimy zakupy późną porą, nie chce nam się wyciągnąć ich z bagażnika. W sumie dlaczego mielibyśmy to robić skoro kupiliśmy same konserwy? A przecież jedną z ich zalet jest długi termin przydatności. Nie oznacza to jednak, że można je zostawić w niskich temperaturach. Jak się okazuje, aluminiowe puszki utrzymują swoją wytrzymałość tylko wtedy, gdy są przechowywane w temperaturze ponad 10°C. Jeżeli będą przebywały w niższej temperaturze, mogą napuchnąć, a metalowe opakowanie pęknąć. Chyba wolałbyś uniknąć czyszczenia rozlanych śledzi w zalewie octowej ze swojego bagażnika?

#3 Laptopy, telefony, tablety

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=@bugsster">

@bugsster

Według najświeższych wiadomości tego typu urządzenia nigdy nie powinny być narażone na temperatury niższe niż 0°C oraz wyższe niż 35°C. Według firmy Apple akumulatory litowo-jonowe, które używane są w większości współczesnych telefonów i tabletów, mogą na trwałe zostać uszkodzone przez nieprzyjemne temperatury. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na kupno nowych urządzeń, lepiej zabieraj je na noc do domu. Warto pamiętać, że aparaty i kamery również mają swoją wytrzymałość, a niskie temperatury mogą na trwałe uszkodzić wnętrze urządzenia.

#4 Leki

<a href=@escenajp">

@escenajp

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najlepszą temperaturą na przechowanie leków jest 14-30°C. Temperatura powyżej lub poniżej tej zalecanej na ulotce może zmienić działanie medykamentów. Jeśli w schowku w samochodzie masz tabletki na ból głowy i zostawisz je na kilka zimowych nocy w aucie, może okazać się, że lek wyrządzi więcej szkody niż pożytku.

#5 Drewniane rzeczy

<a href=@karishea">

@karishea

W nadchodzące mrozy warto wiedzieć, że przechowywanie drewnianych przedmiotów w środku samochodu może spowodować ich zniszczenie. Jeśli kupiłeś meble lub przewozisz instrumenty (np. gitarę) lepiej nie zostawiać ich na noc w aucie. Suche otoczenie pojazdu, w połączeniu z mroźną temperaturą na zewnątrz spowodują wysuszenie drewna, a to w najgorszym wypadku poskutkuje trwałym uszkodzeniem przedmiotu (np. pęknięcia).

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Co najczęściej zostawiasz w samochodzie?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować