PoradyLajfhakiBanalny patent na bezsenność. Odkąd stosuję, zasypiam niemal od razu

Banalny patent na bezsenność. Odkąd stosuję, zasypiam niemal od razu

Na problemy z zasypianiem stosuję trik na bezsenność
Na problemy z zasypianiem stosuję trik na bezsenność
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | gpointstudio
29.02.2024 18:00

Problemy z zasypianiem mają bardzo poważne konsekwencje i od razu odbijają się na naszym zdrowiu. Bezsenne noce osłabiają nasz organizm, przez co rano nie mamy sił, aby wykonywać czekające na nas zadania. Wtedy kawa nie rozwiąże naszych problemów, a jedyne, co musimy zrobić, to zastosować skuteczny sposób na bezsenność. Dzięki niemu zaśniemy szybko i wstaniemy wypoczęci.

Sen jest jedną z podstawowych potrzeb, ale mało kto z nas zdaje sobie z tego sprawę. Powinien być dla nas czasem na odpoczynek, jak również regenerację organizmu po całym dniu. W tracie snu nasz mózg się "resetuje", a problemy z zasypianiem mu w tym nie pomagają. Z tego powodu trzeba zwrócić uwagę na nasz tryb życia oraz jeden skuteczny sposób na bezsenność, który zdziała cuda.

Dlaczego mamy problemy z zasypianiem?

Na jakość naszego snu ma wpływ wiele czynników, a większość z nich możemy wyeliminować od razu. Jeśli co noc masz problemy ze snem i wiercisz się z boku na bok, to koniecznie musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów ułatwiających zasypianie. Dzięki nim zaśniesz od razu, a różnicę odczujesz zaraz po przebudzeniu. Co zrobić gdy nie możesz zasnąć i jakie są najczęstsze powody bezsenności?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czemu ma się problem z zasypianiem?

Dokładnie przeanalizuj swoją codzienną rutynę i schemat dnia, ponieważ właśnie w nich znajdziesz odpowiedzi. Jeśli w ciągu dnia zdarzają ci się drzemki, to nic dziwnego, że w nocy nie możesz zasnąć i patrzysz w sufit. Zrezygnuj z nich, tak samo jak z późno popołudniowej kawy, która wypita na 6 godzin przed snem pobudza organizm. Bardzo częstym podłożem problemów z zasypianiem jest wpatrywanie się w ekrany telewizora, smartfona lub laptopa przed samym zaśnięciem.

Emitowane przez nie niebieskie światło negatywnie wpływa na jakość snu. Równie złym pomysłem jest spożywanie posiłku na 2 godziny przed pójściem spać, ponieważ w nocy nasz metabolizm zwalnia, przez co dodatkowo się męczysz. Jeśli wybierasz się w ramiona Orfeusza, to musisz pamiętać o tym, aby obniżyć w swojej sypialni temperaturę, co jest banalnie prostym sposobem na bezsenność.

TikTokowy sposób na bezsenność

Problem z zasypianiem można także rozwiązać sposobem na bezsenność, który króluje na TikTok'u, czyli metodą 4-7-8. Mało kto zdaje sobie sprawę, że ta prosta technika oddychania wprowadzi nas w błogi nastrój i pozwoli zasnąć od razu. Patent na szybkie zasypianie został stworzony przez dr. Andrew Wei, a każdy, kto przynajmniej raz zastosował te wskazówki, odczuł różnicę w jakości snu. Jak poprawnie stosować ten trik na bezsenność? Na TikToku wyjaśniła to @giniginaa:

Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić język za górnymi zębami i wypuścić powietrze przez usta. Teraz musisz je zamknąć oraz nabrać powietrza przez nos licząc w myślach do 4. Kiedy masz powietrze w płucach, zatrzymaj oddech, a następnie spokojnie licz do 7. Na koniec ponownie wypuść powietrze przez usta, licząc do 8, a cały sposób na bezsenność powtórz ponownie od początku. Po takim treningu oddechowym bardzo szybko poczujesz się senny. Teraz już wiesz, co zrobić, gdy nie możesz zasnąć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także