PoradyLajfhakiChcesz wstawać bez drzemki? Wystarczy banalny trik z telefonem

Chcesz wstawać bez drzemki? Wystarczy banalny trik z telefonem

Prosty trik ułatwi wstawanie rano.
Prosty trik ułatwi wstawanie rano.
Źródło zdjęć: © Getty Images, | Carlos Ruben Hernandez Blasco
10.04.2024 18:30

Dla wielu ludzi najgorszym etapem dnia jest poranna pobudka. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu wstawanie rano chyba dla nikogo nie jest przyjemne. Zwłaszcza jeśli mamy za sobą małą ilość snu. Podpowiadamy, co należy zrobić, aby wstawać bez kolejnej drzemki!

Sen jest niezwykle ważny dla zdrowia oraz ogólnego samopoczucia. Tak naprawdę jeśli się nie wyśpisz, to potem przez cały dzień ciężko będzie ci się skoncentrować i odczujesz spadek energii. Wstawanie rano stanowi problemem wielu osób. Bardzo wielu ludzi po pierwszym budziku ustawia kolejne drzemki. To niestety prowadzi często do zaspania i ogólnej złości na siebie samego. Można tego jednak uniknąć i wstawać bez drzemki. Podpowiadamy, jakie są sprytne sposoby na wstawanie rano.

Co zrobić żeby łatwiej wstawać rano?

Po nieprzespanej nocy chyba każdemu ciężko jest wyrwać się z ramion Morfeusza. Zwłaszcza jeśli śpisz pod ciepłą kołdrą w naprawdę wygodnym łóżku. Pierwszą i najbardziej oczywistą radą na wczesne wstawanie jest po prostu chodzenie wcześniej spać. Jeśli każdego wieczoru położysz się i zaśniesz o takiej porze, by zapewnić sobie 8 godzin snu, to wstawanie rano stanie się dla ciebie prawdziwą błahostką.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli zaraz po przebudzeniu automatycznie ustawiasz na telefonie kolejne drzemki, to koniecznie zastosuj pewien prosty trik. Ustawiaj swój budzik w smartfonie wieczorem i zostawiaj telefon w pomieszczeniu obok twojej sypialni. Jeśli się boisz, że nie usłyszysz alarmu, to zawsze możesz zostawić komórkę w tym samym pokoju. Pamiętaj jednak, że powinna ona wtedy leżeć w dosyć oddalonym lub trudno dostępnym miejscu. Może to być np. gdzieś pod łóżkiem lub na naprawdę wysokiej półce. Ważne jest to, aby położenie telefonu zmusiło cię do wstania z łóżka. Oczywiście najlepiej jest zaopatrzyć się w tradycyjny budzik. Wtedy komórka już zawsze przez noc może leżeć w innym pokoju.

Spróbuj też wyrobić w sobie pewną rutynę. Organizm z czasem potrafi się do wszystkiego przyzwyczaić więc jeśli każdego dnia będziesz nastawiał budzik na tę konkretną porę i rzeczywiście wstawał, to już po kilku dniach powinno być ci dużo łatwiej.

Co zrobić, żeby łatwiej wstawać rano?

Pamiętaj, że wstawanie rano to tak naprawdę lepszy początek dnia. W końcu zyskujesz więcej czasu, zanim zapadnie wieczór. Bardzo liczy się również odpowiednie nastawienie. Spróbuj się motywować, narzuć sobie pewne wyzwanie. Przykładowo możesz sobie gdzieś zapisać, że przez dwa tygodnie uda ci się codzienne, wczesne wstawanie rano. Jeśli spełnisz to wyzwanie, to potem nagrodzisz się małym prezentem.

Dobrym sposobem na uniknięcie kolejnych drzemek po przebudzeniu jest również włączenie od razu po przebudzeniu tanecznej i radosnej muzyki. W końcu jeśli twoje nogi będą rytmicznie podrygiwać, to raczej trudno będzie ci zasnąć. A ty, jakie masz sposoby na wstawanie rano?

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także