×

Drewniane koralki na siedzeniu nie służą do masażu. Rozwiązują wstydliwy problem kierowców

Chyba każdego kierowcę latem oblewają na plecach siódme poty. Dzieje się tak również przy włączonej klimatyzacji. Jak ograniczyć pocenie się pleców podczas jazdy samochodem? Na to znajdzie się łatwe rozwiązanie.

Uporczywy, mokry problem

Latem prowadzenia auta może być prawdziwym wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli jesteś zawodowym kierowcą lub wyruszasz w dłuższą podróż. Kiedy temperatura powietrza rośnie, to w samochodzie najbardziej pocą się plecy. Wszystko dlatego, że  nieustannie mają kontakt z tapicerką fotela. W takim przypadku nawet klimatyzacja nie zawsze pomaga. Co zatem zrobić, aby powstrzymać pocenie się pleców podczas jazdy autem? Jest na to prosty patent.

pocenie się pleców podczas jazdy samochodem
betss/reddit

Powrót gadżetu z przeszłości

Zapewne pamiętasz jeszcze, bardzo modne w latach 90. XX wieku, maty wykonane z drewnianych koralików, które Twój dziadek czy wujek miał umieszczone na fotelu kierowcy. One nadal są w sprzedaży. Chociaż straciły na popularności. A to szkoda, gdyż kultowe koraliki mają kilka zastosowań.

Drewniany masażer

Maty z koralików przede wszystkim podnoszą komfort jazdy, gdyż działają jak delikatny masażer pleców. Dodatkowo umożliwiają swobodny przepływ powietrza między samochodowym siedzeniem, a naszymi plecami. Dzięki temu są swego rodzaju wentylacją i sprawiają, że na plecach nie będzie zbierał się pot.

pinterest

W stylu retro

Koralikowa mata jest naprawdę tania. Można ją kupić już za ok. 50 zł. I trzeba przyznać, że prezentuje się bardzo retro. Wielu osobom będzie przypominała minione lata i pierwsze podróże autem z rodzicami nad morze.;) Oczywiście mata będzie pasowała też na fotel pasażera. Z pewnością także jemu uprzyjemni podróż samochodem.

Już wiesz jak można ograniczyć lub całkiem wyeliminować pocenie się pleców podczas jazdy samochodem. W długiem trasie zadbaj także o dzieci. Zobacz jak zrobić matę chłodzącą do fotelika samochodowego. Nie będzie Cię ona wiele kosztowała, a maluchy od razu poczują ulgę.

Jakie są Twoje patenty na zapobieganie poceniu się pleców w aucie? Może masz na to swoje magiczne i skuteczne sposoby. Koniecznie podziel się nimi. 

Może Cię zainteresować

zamknij