×
Wirtualna Polska

Ile lub co dać na komunię w 2022 roku, żeby nie najeść się wstydu? Pieniądze, czy nietypowe prezenty?

Maj to miesiąc zdominowany przez pierwsze komunie. Wiele osób wybierających się na tę uroczystość, nie wie, co podarować dziecku.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ile włożyć do koperty?

Oczywiście najbezpieczniejszym prezentem są pieniądze. Wówczas rodzice i dziecko już sami zdecydują, na co je wydać. Jednak w tym momencie pojawia się odwieczny problem: ile banknotów włożyć do koperty? Należy tutaj wziąć pod uwagę własne możliwości finansowe i status materialny rodziny dziecka przystępującego do pierwszej komunii. Rodzice nie powinni zostać zawstydzeni naszą hojnością, ani zdegustowani zbyt małą kwotą. Jak wynika ze statystyk Polacy zwykle wkładają do koperty 300-500 PLN. Natomiast jeśli jesteście tylko dalszą rodziną lub znajomymi, możecie ofiarować w prezencie 100-200 PLN.

Prezentownik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli uważasz, że pieniądze nie są dobrym podarkiem, to możesz ofiarować dziecku coś innego. Rower, biżuteria czy zegarki sprawdzą się zawsze. Jednak czasami warto troszkę się wysilić i kupić coś wyjątkowego oraz nieoczywistego. Oto pomysły na niesztampowe prezenty komunijne.

1. Neony

Świetlne napisy w technologii LED będą doskonałą ozdobą pokoju dziewczynki lub chłopca. Można zdecydować się na umieszczenie nad łóżkiem imienia jego właściciela.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dobrym rozwiązaniem są także neony w innych kształtach. Mogą to być same inicjały, ulubione zwierzęta dziecka czy wybrane symbole.

2. Prezenty komunijne dla zapalonych piłkarzy

Każdy mały sportowiec ucieszy się z gadżetów nawiązujących do piłki nożnej bądź tych, związanych z jego ulubionym klubem piłkarskim.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ciekawą propozycją będzie pościel, pojemnik na jedzenie lub myszka do komputera w kształcie piłki, koszulki, nowe korki, ochraniacze na piszczele.

3. Dla miłośników jedzenia

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli dziecko lubi poznawać nowe smaki i chętnie przygotowuje z rodzicami posiłki, to warto wykupić dla niego udział w warsztatach robienia cukierków. Zobaczy jak przebiega cały proces produkcji słodkości i sam będzie mógł przygotować swoje rarytasy.

Inną opcją jest udział w warsztatach gotowania przeznaczonych specjalnie dla dzieci.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

4. Prezenty komunijne dla elegantek

Wiele dziewczynek to małe księżniczki. Z pewnością każda z nich ucieszy się z toaletki, gdzie będzie mogła schować swoje skarby.

Interesującym pomysłem jest także zakup stojaka na dziecięcą biżuterię.

5. Dla fanów wody

Jeśli dziecko nie stroni od wody i chętnie chodzi na basen, to wykup dla niego udział w obozie żeglarskim, windsurfingowym czy kitesurfingowym. Z pewnością będzie zachwycone. 😉

6. Prezenty komunijne dla muzyków

Uzdolnione muzycznie dzieci ucieszą się z pakietu lekcji gry na ulubionym instrumencie. Jeśli dysponujesz trochę większymi środkami pieniężnymi, to możesz pomyśleć o zakupie instrumentu, na którym już uczy się grać maluch.

7. Personalizowana mapa

Są dzieci, które mają dużą podróżnika i eksploratora. Dużą radość sprawi im mapa, na której będą mogły zaznaczać miejsca warte odwiedzenia.

8. Dla wielbicieli mocnych wrażeń

Dzieciom kochającym adrenalinę warto zafundować wyjazd do parku rozrywki, linowego czy wesołego miasteczka (np. Energylandia w Zatorze). Ciekawą propozycją będzie także wyjazd do parku dinozaurów, wodnego lub miniatur.

9. Prezenty komunijne dla miłośników koni

Kurs jazdy konnej lub specjalny obóz, to dobry prezent dla małych jeźdźców. Ich wdzięczność nie będzie miała granic.

10. Dla graczy

Miłośnicy gier na komputerze będą zachwyceni z nowego, ergonomicznego fotela, designerskiej myszki czy podświetlanej klawiatury.

11. Prezenty komunijne dla sportowców

Jeśli dziecko kocha sport i interesuje się nowymi technologiami, to z pewnością ucieszy się z kamery GoPro. Dzięki niej będzie mogło dokumentować swoje sportowe wyczyny. 😉

12. Galanteria

Dziewczynkom spodobają się portmonetki czy urocze torebki z kokardkami, w których będą mogły schować swoje drobiazgi.

Chłopcy ucieszą się z plecaków. Przypadną im do gustu zwłaszcza te, które nawiązują do ich zainteresowań.

13. Sesja zdjęciowa

Ciekawym prezentem będzie wykupienie sesji zdjęciowej w wybranej przez dziecko scenerii. To unikatowa pamiątka na długie lata.

Jakie inne nietypowe prezenty dorzuciłbyś do tej listy?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować