×

Jak często prać biustonosze? To część bielizny, ale odpowiedź zdziwi wiele kobiet

Zwykle majki oraz skarpetki wrzucamy do prania po jednym użyciu. Dzieje się tak, gdyż te części garderoby mają kontakt z miejscami intymnymi i szybko się pocą. Co w takim razie ze stanikami? Jak często należy prać biustonosze?

jak często prać stanik
Pablo Heimplatz/unsplash

Wyznacznikiem jest pot

Częstotliwość prania stanika zależy od pory roku, warunków w jakich przebywamy czy pracujemy oraz intensywności użytkowania. Jeżeli biustonosz ulegnie przepoceniu po jednym dniu noszenia, to koniecznie trzeba go uprać. Latem warto staniki prać zdecydowanie częściej.

Jeśli pracujemy w klimatyzowanym pomieszczeniu i w ciągu dnia nie spocimy się mocno, to biustonosz możesz uprać po 2-3 dniach. Natomiast jeżeli nie chodzisz każdego dnia w tym samym staniku, to wystarczy dany egzemplarz wrzucić do pralki raz na 1-2 tygodnie.

Inaczej sprawa ma się z biustonoszem sportowym. Ten rodzaj bielizny pierz po każdym treningu.

jak często prać biustonosze
bruce mars/unsplash

Jak prać biustonosze?

Staniki należy prać ręcznie. Dzięki temu nie stracą kształtu, właściwości, a ramiączka nie rozciągną się. To bardzo ważne szczególnie w przypadku biustonoszy typu push-up.

W pralce natomiast możesz spokojnie prać biustonosze sportowe. Natomiast jeżeli nie przepadasz za praniem ręcznym, to koniecznie kup kule do prania staników. W nich umieszcza się bieliznę i wkłada do pralki. Dzięki kulom miseczki nawet w pralce zachowają swój kształt, fiszbiny nie wypadną, a ramiączka nie ulegną skręceniu czy poszarpaniu.

jak często prać stanik
pinterest

Już wiesz jak często prać biustonosze. Przekonaj się teraz jak szybko poradzić sobie z uporczywymi plamami. 

 

Może Cię zainteresować

zamknij