PoradyPies je trawę? Weterynarz mówi, co to oznacza

Pies je trawę? Weterynarz mówi, co to oznacza

Pies je trawę.
Pies je trawę.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Pridannikov

10.04.2024 12:16, aktual.: 10.04.2024 12:35

Twój pies podczas spaceru nagle zabiera się za jedzenie trawy? Spokojnie, to dosyć powszechne zjawisko u czworonogów. Nie należy tego jednak całkiem bagatelizować. Sprawdź, co dokładnie oznacza, kiedy pies je trawę. Może to być dla ciebie naprawdę ważny sygnał!

Psy to jedne z najbardziej popularnych i uwielbianych zwierząt domowych na świecie. Istnieje nawet takie powiedzenie, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Coś w tym na pewno jest. Niestety psy podczas spacerów, nawet jeśli są dobrze pilnowane przez swoich właścicieli, często i tak zjadają rzeczy, które nie do końca są dla nich dobre. Tak naprawdę wystarczy tylko chwila nieuwagi i czworonóg zaraz ma coś niepożądanego w pysku. Sprawdź co oznacza, jeśli twój pies je trawę!

Co to znaczy jak pies je trawę?

Każdy posiadacz psa na pewno chociaż raz widział swojego pupila, jak ten nagle zaczął jeść trawę. Początkowo może się to wydawać dziwne i przerażające, jednak nie ma co popadać w panikę. Większość psów tak robi. Nie oznacza to jednak, że należy ten fakt całkiem bagatelizować. W końcu jedzenie trawy przez psa jest ważnym sygnałem, który powinien zaalarmować właściciela. Po pierwsze, jeśli pies je trawę to całkiem możliwe, że jego dieta jest uboga w potrzebne mu do funkcjonowania składniki odżywcze.

Pies, który zjada dobrą karmę, raczej nie tyka się trawy, ponieważ jego zapotrzebowanie na błonnik i inne składniki jest już wypełnione. Jeśli jednak po wzbogaceniu diety psa zauważysz, że on nadal zjada trawę, a nawet po niej wymiotuje, to powód jej spożywania może być zupełnie inny. Otóż czasami psy jedzą trawę, aby sprowokować wymioty i w ten sposób oczyścić swój żołądek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy trawa jest szkodliwa dla psa?

Sama trawa spożywana przez psa sporadycznie, nie stanowi dla niego raczej zagrożenia. Chyba że w trawie znajdują się jakieś trujące rośliny lub twój pies je trawę w bardzo dużych ilościach. Wtedy rzeczywiście może ona zaszkodzić jego przewodowi pokarmowemu.

Portal johndog.pl podaje, że czasami zjadanie trawy przez psa może mieć również podłoże behawioralne. W końcu zwierzę na spacerze może czuć się znudzone lub czymś zaniepokojone, a jedzenie trawy ma być jego formą radzenia sobie z tymi uczuciami. Zdaniem johndog.pl, jeśli twój pies zjada trawę bardzo często, to może to również świadczyć o zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych. Wtedy należy koniecznie udać się z czworonogiem do weterynarza. Pamiętaj, że twój pies to zwierzę, które jest od ciebie całkowicie zależne i to ty sprawujesz nad nim opiekę. Dla jego dobra musisz więc bacznie go obserwować i zwracać uwagę na to, co nawet przypadkowo spożywa.

Jeśli chcesz wiedzieć, co jeszcze jest niewskazane do jedzenia przez psy, to koniecznie zajrzyj do naszego artykułu na temat tego, co może się stać psu gdy zje gumę z chodnika

Źródło: johndog.pl

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także