×

Niezawodny i sprytny sposób na sprawdzenie poziomu gazu w butli. Obiad zawsze będzie na czas

Wiele osób nie wyobraża sobie codziennej egzystencji bez użytkowania butli gazowej. Oprócz użytkowania w niektórych kuchniach, jest niezastąpiona na kempingach, podczas biwaków czy grillowania. Dodatkowo doskonale sprawdza się do ogrzewania domków letniskowych i zasilania parasoli grzewczych. Czasami więc, zanim odpalimy grilla, czy zaczniemy gotować obiad dla gości, dobrze jest sprawdzić poziom gazu w butli…

poziom gazu w butli - kemping
unsplash

Nie ma chyba nic gorszego niż nagłe wyczerpanie się gazu podczas przygotowywania posiłku. Wówczas rozpoczynają się nerwowe poszukiwania zapasowej butli lub najbliższego miejsca, gdzie można ją kupić.

poziom gazu w butli
pxhere

Woda dobra na wszystko

Teraz zdradzę Ci sekret. Jest niezawodny sposób, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i mieć pewność, że obiad zawsze ugotujesz zgodnie z planem. Wystarczy tylko, że zastosujesz drobną sztuczkę. Do jej wykonania będzie Ci potrzebna tylko woda.

Jak sprawdzić poziom gazu w butli?

KROK 1: ustaw butlę na równej powierzchni.

KROK 2: przygotuj dzbanek gorącej, ale nie wrzącej wody.

KROK 3: polej płynem jedną stronę butli.

pinterest

KROK 4: przyłóż rękę do butli. Jeśli wyczujesz ciepłe obszary, oznacza to, że w środku nie ma już gazu. Natomiast chłodne rejony świadczą o tym, że będziesz w stanie jeszcze coś upichcić.

poziom gazu w butli - człowiek z butlą
youtube

Jak Ci się podoba ten błyskotliwy sposób na sprawdzenie poziomu gazu w butli? A może już go wypróbowałeś? Koniecznie daj znać w komentarzu.

Na koniec obejrzyj krótki filmik instruktażowy i przekonaj się jak szybko sprawdzić poziom gazu w butli.

Kiedy już zakończysz gotowanie, warto wiedzieć jak wyczyścić palniki i ruszt kuchenki gazowej.

 

 

Źródła: tiphero.com

Może Cię zainteresować