×
Wirtualna Polska

Rezerwujesz ostatni lot w ciągu dnia? O tym Ci nikt nie powie…

Wszyscy lubimy promocje. Dlatego nic dziwnego, że nawet lotów szukamy w niższych cenach. Chociaż wydaje się to być sposobem na szukanie okazji, może być zgubne, jeśli decydujemy się na ostatni lot w ciągu dnia. Dlaczego? Mamy wyjaśnienie od samej pracowniczki linii lotniczych!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Tanie loty

Każdemu z nas zdarzyło się lecieć w okazyjnej cenie. Są osoby, które można uznać za prawdziwych mistrzów w szukaniu promocji. Lot do Amsterdamu za 49 zł? Czemu nie! Takich ofert zdarza się znacznie więcej. Tym bardziej zachęca to do spontanicznych podróży. A te, nie tylko kształcą, jak to się popularnie mówi  – ale też wzbogacają nas w nowe doświadczenia. Nieraz jednak musimy wychodzić ze swojej strefy komfortu, zwłaszcza jeśli coś dzieje się nie do końca według planu. Kłopotliwe są przesiadki, ponieważ nie zawsze ma się pewność, czy zdążymy na następny lot. Warunki atmosferyczne, opóźnienia, zdarzenia losowe, mogą nieźle namieszać w naszej podróży. Największe ryzyko jest wtedy, jeśli zdecydujemy się na rezerwację ostatniego lotu w ciągu dnia…

dlaczego nie rezerwować ostatniego lotu?, fot. Freepik

dlaczego nie rezerwować ostatniego lotu?, fot. Freepik

Zanim zarezerwujesz lot, musisz to wiedzieć

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Megan Homme, pracownica linii lotniczych United Airlines nie jedno widziała w swojej pracy. Doskonale wie, jak zachowują się podróżni i czego może się spodziewać. Dlatego ostrzega, aby nie robić jednej rzeczy! To duży błąd, który popełnia większa grupa pasażerów. Może on kosztować ich niemałe pieniądze i jeszcze większy stres. Stewardessa swoimi doświadczeniami z pracy dzieli się z innymi na Tik Toku. Obecnie obserwuje ją już 363 tys. internautów. To niezły wynik! Właśnie za jego pomocą ujawniła wszystkim podróżującym, dlaczego lepiej nie rezerwować ostatniego lotu, nawet jeśli jest w atrakcyjnej cenie!

dlaczego nie rezerwować ostatniego lotu?, fot. Freepik

dlaczego nie rezerwować ostatniego lotu?, fot. Freepik

Dlaczego nie rezerwować ostatniego lotu?

Według stewardessy lepiej nie robić rezerwacji na ostatni lot, ponieważ możemy spotkać się z przykrymi konsekwencjami. Właśnie na te rejsy jest najwięcej opóźnień i mają miejsce odwołania lotów, nawet na ostatnią chwilę! Dlatego, jeśli nie chcemy się przykro rozczarować niespodzianką, lepiej wybierać inne połączenia. Jak wspomina w swoim video, najczęściej takie sytuacje zdarzają się zimą. Warunki pogodowe w tym czasie płatają figle, szczególnie duże śnieżyce. Linie też nie są w stanie nic zrobić. Dla własnego spokoju lepiej więc dokładnie sprawdzać połączenia przed rezerwacją i unikać ostatnich połączeń w ciągu dnia.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Nie bierzesz potwierdzenia po płatności kartą? Sporo ryzykujesz!

Sekrety linii lotniczych, o których stewardessy nie lubią mówić

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: podroze.gazeta.pl

Może Cię zainteresować