×

Skrobiesz zamarznięte szyby? Wkrótce słono za to zapłacisz…

Nadchodzi zima, która przyniesie nam chłodne wieczory oraz mroźne noce i poranki. Nie mówiąc już o uciążliwych opadach atmosferycznych. Skutki tego wszystkiego zauważymy na swoich samochodach, które (jeśli niegarażowane) okryją się czapą śniegu. A kiedy już uporamy się z jego odmieceniem, to staniemy przed kolejną przeszkodą – przypomnimy sobie, jak uciążliwe jest skrobanie szyb w aucie. Okazuje się, że jest też ono bardzo niebezpieczne w skutkach.

Spieszysz się rano do pracy lub na uczelnię, a szyba przez noc pokryła się lodem?

Pewnie pierwsze, co robisz, to sięgasz po swoją plastikową skrobaczkę i zdecydowanym ruchem odmrażasz szyby w swoim samochodzie? Uważasz, że to najszybsze rozwiązanie? Może i tak, ale na pewno też najbardziej niebezpieczne. Nie rób tego więcej!

jak szybko rozmrozić szyby w aucie
Jak szybko rozmrozić szyby w aucie? Fot. Freepik.com

Odmrażanie szyb w samochodzie za pomocą skrobaczki jest szkodliwe!

Dlaczego? Na szybie zbiera się dużo brudu i (właśnie szczególnie w zimie) piasku. Przez to, że te drobiny zamarzają na szkle, to podczas skrobania stają się niesamowicie dla niego niebezpieczne. Plastikowa skrobaczka sprawia, że szorujesz powierzchnię właśnie tymi ostrymi zanieczyszczeniami! Skutkiem tego są widoczne w cieplejszych miesiącach rysy na szybach. Czy warto psuć tak ważny element swojego samochodu tylko dla względnej wygody? No chyba nie.

Jak szybko rozmrozić szyby w aucie? Fot. Freepik.com

Jak szybko odmrozić szyby w aucie?

Jeśli przywiązałeś się do skrobaczki, to zamień ją na taką, której powierzchnia czyszcząca wykonana jest z gumy.

Jak szybko rozmrozić szyby w aucie
Jak szybko rozmrozić szyby w aucie? Fot. Freepik.com

 

Jeśli zaś jesteś otwarty na nowe rozwiązania, to poznaj kilka sprytnych trików:

  • przed skrobaniem włącz w aucie ciepły nawiew na przednią szybę (podgrzana powierzchnia dużo szybciej da się odmrozić);
  • miej ze sobą woreczek z ciepłą wodą (to najbezpieczniejsza dla szyb metoda odmrażania);
  • przygotuj swój domowy odmrażacz do szyb – zmieszaj w butelce ze spryskiwaczem alkohol i wodę w stosunku 3:1. Mocno wstrząśnij i spryskuj szyby.
Jak szybko rozmrozić szyby w aucie
Jak szybko rozmrozić szyby w aucie? Fot. Freepik.com

 

Skrobanie szyb to jedno, ale dużo osób nie wie, że przycisk do szyb w aucie może włączyć pewną bardzo przydatną ukrytą funkcję! Nie każdy wie, gdzie jej szukać, a ona na pewno odmieni Twoje poranki.

 

Czy wiesz, jak dokładnie wyczyścić kaloryfer przed zimą? Zrób to czym prędzej, a oszczędzisz sobie nerwów i stresu w przyszłości

Źródła: pomyslodawcy.pl

Może Cię zainteresować

zamknij