×
Wirtualna Polska

Włóż do muszli plastikową butelkę. To skuteczny sposób, który oszczędzi Ci pracy

Zdradzimy Ci za chwilę świetny domowy sposób na czystą toaletę, dzięki któremu nie będziesz musiał tak często jej odświeżać i szorować, bo będzie ona to robiła samemu. Oczywiście nie do końca samemu, tylko dzięki Twojej pomysłowości.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Miejsce, które powinno być zawsze czyste i przyjemnie pachnące

Z wszystkich domowych obowiązków dbanie o czystość i świeży zapach WC należy do jednych z najmniej przyjemnych. Czyszczenie toalety nikomu nie sprawia przyjemności. Chcąc nie chcąc więc każda pani domu musi ubikację w swojej łazience czyścić dużo częściej niżby miała na to ochotę. A także trzeba zadbać o to by nie unosił się tam zapach kojarzący się wszystkim jak najgorzej. A jeśli już więc trzeba to robić, to dobrze by było móc to zrobić domowymi sposobami, tak by nie kosztowało to nas majątku, a jednocześnie nie musieliśmy w to wkładać nie wiadomo jak wielkiego wysiłku.

domowy sposób na czystą toaletę
domowy sposób na czystą toaletę, fot. come cucinare/youtube

Domowy sposób na czystą toaletę – tak będzie regularnie czyściła się sama

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Do zastosowania tej poręcznej sztuczki będziesz potrzebował kilku rzeczy. Po pierwsze klasycznego zasadowego mydła w kostce (czyli takie najzwyklejsze ze sklepu. Jak najbardziej może to być nawet szare mydło). Po drugie, octu. Po trzecie pustej, plastikowej butelki typu PET, o pojemności najlepiej 0,5 l. lub 0,3 l. Najpierw na tarce o średnich oczkach zetrzyj kostkę mydła tak, aby powstały drobne wióry. Jeśli nie masz tarki możesz zrobić to samo za pomocą noża (tyle tylko, że będzie Cię to kosztowało nieco więcej pracy i zachodu). Mydło poszatkowane na wióry wrzuć do pustej plastikowej butelki. Następnie zalej gdzieś mniej więcej do połowy zawartość butelki najzwyklejszym octem. Z kolei u góry butelki szpikulcem lub podobnym narzędziem narób kilka, a najlepiej kilkanaście małych dziur. Zakręć butelkę.

Teraz otwórz spłuczkę swojej toalety i umieść w jej środku butelkę. Najlepiej żeby była w pozycji przypominającej poziomą, ale nie musisz się o to starać dokładnie. Nałóż z powrotem wieko spłuczki na swoje miejsce i to już wszystko. Zawartość plastikowej butelki, którą włożyłeś przed chwilą do spłuczki będzie się mieszała z wodą. W wyniku tego powstanie prosta, ale skuteczna mieszanka czyszcząco-odkażająca. Sprawi ona, że Twoja toaleta będzie dużo przyjemniejszym miejscem.

Polej tym plamy po oleju i paliwie na kostce brukowej. Podjazd będzie znów jak nowy!

Jak ogrzać pokój bez prądu i gazu? Będzie cieplej o parę stopni za jedyne 20 zł

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować