×
Wirtualna Polska

Dodaj do swojej diety raz dziennie ten produkt, a komary już Cię nie ruszą

Maj to czas, kiedy robi się coraz cieplej i chętniej spędzamy czas na dworze. Ciepłe dni to również znak, że budzą się owady – w tym też komary. Jeśli chcesz uniknąć ich ugryzień, zobacz, jak odstraszyć komary domowym sposobem. Wtedy żaden spray nie będzie Ci potrzebny.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Ugryzienie komara to nic przyjemnego – pozostawia czerwony ślad na skórze i uporczywe swędzenie. Można ataku tych insektów uniknąć. Wystarczy, że zastosujesz jeden produkt ze swojej kuchni. Komary wręcz nienawidzą jego zapachu!

Jak odstraszyć komary?

Jest wiele sposobów na to, aby pozbyć się komarów. Popularnie stosuje się opryski w ogrodzie i spraye na ciało. Jest to jednak chemia, która nie jest neutralna dla roślin – a zwłaszcza naszego organizmu. Dlatego najlepiej wykorzystywać domowe sposoby na komary. Tanie, a przede wszystkim bezpieczne. Ogrodnicy polecają też sadzić niektóre rośliny, które odpędzają te insekty. Możesz być zaskoczony faktem, że komary lecą do osób o konkretnej grupie krwi. Jeśli chcesz je odstraszyć, dodaj do swojej diety czosnek, a wydzielany przez Twoje ciało zapach – skutecznie je odstraszy.

jak odstraszyć komary, fot. getty images

jak odstraszyć komary, fot. getty images

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Rozpyl ten napój na tarasie i w ogrodzie. Komary natychmiast znikną.

Co jeść, aby komary Cię nie gryzły?

Okazuje się, że nie tylko wampiry nie przepadają za czosnkiem! Komar też, ich zapach jest dla nich nie do zniesienia. Dlatego, jeśli chcesz, aby komary Cię nie atakowały, dodaj go do swojej diety. Zyskasz podwójnie, ponieważ nie tylko wzmocnisz swoją odporność, ale też nabierzesz naturalnej ochrony przed komarami. Wystarczy, że będziesz spożywać łyżkę czosnku dziennie, aby zaczęła działać jego moc. Jednak wiadomo, że zapach ten jest też nieprzyjemny dla ludzi. Dlatego zamiennie, zamiast czosnku, możesz też zastosować cytrynę. Po jej zjedzeniu wydziela się kwas cytrynowy, który również odstrasza komary.

jak odstraszyć komary, fot. getty images

jak odstraszyć komary, fot. getty images

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czego jeszcze boją się komary?

Lista produktów, które mają odstraszające działanie na komary jest o wiele dłuższa. Domowe sposoby na komary to również:

  • liście świeżej mięty lub bazylii,
  • gąbka nasączona octem,
  • kawałek surowej cebuli na parapecie lub stole,
  • olejek wanilinowy do ciasta,
  • czosnek niedźwiedzi,
  • geranium (znane też jako anginka) rosnące na parapecie,
  • skórka z cytryny,
  • podpalona mielona kawa.

Teraz już wiesz, co stosować zamiast chemicznych preparatów. Dzięki tej wiedzy bez obaw będziesz mógł relaksować się w ogrodzie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Postaw na balkonie. Skutecznie odstraszy komary i meszki przez całe lato!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować