×
Wirtualna Polska

Jak wyczyścić żelazko tabletką od zmywarki? To prostsze niż myślisz

Jeśli używasz swojego żelazka już przez jakiś czas, to prawdopodobnie pojawiły się na nim jakieś plamy, a może nawet ślady spalenizny. Podpowiemy Ci dzisiaj jak wyczyścić żelazko tabletką od zmywarki. Jest to bardzo skuteczny, a zarazem bardzo prosty sposób na przywrócenie mu świetności.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Problematyczne plamy na żelazku

Wszyscy którzy kiedykolwiek mieli to urządzenie w ręce wiedzą, że zaplamionym żelazkiem źle się prasuje. Czasem się nawet zdarza, że tkanina przylepia się w zabrudzonym miejscu i wtedy łatwo o to, żeby sama się zabrudziła, albo nawet rozdarła. Plamy na żelazku jednak dość trudno jest usunąć tradycyjnymi środkami. Jest to w pełni zrozumiałe – wszelkie zabrudzenia, które zamieniły się w plamy bardzo mocno przywierają do powierzchni żelazka. Nietrudno się domyślić, że dzieje się to na skutek gorącej tafli żelazka, która „sprasowała” plamę w trakcie jej powstawania i sprawiła, że przylepiła się ona do owej tafli.

Z reguły czym szybciej zajmiesz się taką plamą, tym łatwiej będzie Ci ją usunąć. Ważne jest jednak także to, jakie środki w tym celu zastosujesz. Tabletki do zmywarki są jednym z najlepszych sposobów na poradzenie sobie z takimi trudnymi plamami. Jest to zarazem metoda tania i szybka. Warto wiec na niej polegać. Poniżej przeczytasz krok po kroku co powinieneś zrobić, aby zaplamione żelazko tabletką do zmywarki wyczyścić.

Jak wyczyścić żelazko tabletką od zmywarki
Jak wyczyścić żelazko tabletką od zmywarki, fot. Uradi Sama- Ideje za kreativce/youtube
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak wyczyścić żelazko tabletką od zmywarki?

Weź do ręki tabletkę do zmywarki. Jeśli jest na niej nylonowa osłona, to ściągnij ją delikatnie końcówką noża. Następnie bokiem tabletki zacznij szorować przypalenia na żelazku. Nie jest to może zbyt wygodne, bo tabletka jest mała, ale jest to zdecydowanie najlepszy z możliwych sposobów. Bardzo szybko przekonasz się, że przypalenia zaczynają ustępować. Może Cię to w tym momencie zaskoczyć. Zwłaszcza jeśli próbowałeś innych detergentów. Tabletki do zmywarki to naprawdę bardzo silny środek czyszczący, który radzi sobie z wieloma rodzajami zabrudzeń. Po wyczyszczeniu tafli tabletką może się zdarzyć, że pozostały jeszcze zabrudzenia w oczkach żelazka. Te z kolei najłatwiej jest wyczyścić za pomocą wacika kosmetycznego nasączonego octem. Nie powinno Ci to zająć długo.

Każdy kubek z IKEA ma ten rowek. Jego funkcja jest genialna, a większość osób nawet o niej nie wie

Jeśli masz lodówkę starszą niż 5 lat, zrób test szczelności. Może mieć wpływ na rachunki!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować