×
Wirtualna Polska

Moja babcia kładła kasztany na parapet. Ich działanie rozwiązywało obrzydliwy problem

Podobno pająki przynoszą szczęście, a jeśli unicestwimy to ośmionogie żyjątko pozbawiamy się szansy na radosne życie. Jednak wielu z nas nie lubi towarzystwa pająków, wręcz niektórzy panicznie się ich boją. Co w takim razie można zrobić, aby te stworzenia nie gościły w naszym domu?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pogoda robi się coraz chłodniejsza, a pająki szukają schronienia w suchych i ciepłych miejscach, dlatego też częściej pojawiają się w naszych 4 kątach

Zanim jesienna aura całkowicie zagości w Twoim mieście warto przejść się na spacer i wśród pożółkłych liści poszukać kasztanów. Te brązowe owoce mogą posłużyć jako dekoracja w Twoim domu, ale przede wszystkim odstraszą pająki. Ten naturalny odstraszacz jest wyjątkowo skuteczny, wystarczy że umieścisz po kilka kasztanów w newralgicznych miejscach np. przy oknach, na parapecie oraz w kącie.

 

Kasztany na parapecie. Naturalny sposób na odstraszanie pająków

Kasztany na parapecie. Naturalny sposób na odstraszanie pająków

Jak to możliwe, że kasztany odstraszają pająki?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Tajemnica tkwi w ich zapachu. Delikatny aromat tych orzechów sprawia, że pająki natychmiast tracą ochotę pojawienia się w kątach czy na ścianach Twojego mieszkania. Jeśli chcesz, żeby ta metoda była jeszcze bardziej skuteczna, przy pomocy wykałaczki lub nożyka możesz wyciąć w kasztanach małe otwory.

Zrobienie dziur w kasztanach sprawi, że substancje odpowiedzialne za ich aromat będą uwalniały się szybciej. Oprócz kasztanów możesz również użyć żołędzi, których woń również odstraszy pająki.

Wypróbujesz tej metody?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować