×

Taśma klejąca i kolorowe flamastry sprawią, że Twój telefon zyska nową, genialną funkcję

Jak często korzystasz z latarki w swoim telefonie? Podejrzewam, że zawsze szukając kluczy w torebce lub podczas nocnego spaceru, ta funkcja jest bardzo potrzebna. Ale czy wiesz, że zwykła latarka ze smartfona może stać się sprytnym narzędziem szpiegowskim?

Wystarczy kawałek przeźroczystej taśmy klejącej oraz dwa flamastry, aby zamienić latarkę telefonu w latarkę na podczerwień!

Zastanawiasz się jak to możliwe? Pewien YouTuber postanowił przetestować internetowy trik, aby przekształcić zwykłą latarkę w czujnik światła UV. Na początku przykleił niewielki kawałek taśmy na latarkę telefonu i zamalował pierwszą warstwę niebieskim pisakiem. Następnie powtórzył czynność i znów użył niebieskiego flamastra. Po drugim kawałku taśmy przyszedł czas na jeszcze jedną warstwę – tym razem z fioletowym markerem.

via GIPHY

Teraz wystarczyło wyłączyć światło i sprawdzić jak działa „nowa” latarka

W tym celu możesz narysować lub napisać coś zakreślaczami na białej kartce. Oto przykład jak wygląda odczytanie tekstu z użyciem zaklejonej latarki.

via GIPHY

A tak wygląda odczytanie napisu z użyciem zwykłej latarki

via GIPHY

Takiej latarki możesz użyć, aby poczuć się jak detektyw!

via GIPHY

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij