×

Ludzie wieszają żółte wstążki na różach, aby mieć zdrowe i piękne rośliny

Żółty kolor uwielbiany jest nie tylko przez niektóre kobiety, ale również i owady! To ulubiony kolor na przykład biedronek, które są bardzo pożytecznymi owadami. Dlatego warto wieszać żółte wstążki na różach!

Posiadanie biedronek w swoim ogrodzie to przede wszystkim gwarancja, że nie będziemy mieli problemu z mszycami! W końcu mszyce to zmora każdego ogrodnika. Ratunku nie szukaj w sklepie ogrodniczym, ale w pasmanterii. 😉

Naturalny sposób na mszyce

W walce z mszycami nie musisz stosować chemicznych środków. Wystarczy, że pójdziesz do pasmanterii i zaopatrzysz się w żółte tasiemki czy wstążki.

Mszyce to pokarm biedronek. Jedna biedronka potrafi w ciągu jednego dnia pochłonąć aż 50 mszyc. To imponująca ilość. 😉 W ciągu kilku tygodni jedna larwa biedronki potrafi zjeść kilkaset mszyc!

biedronka
Henry Lai/unsplash

Żółte wstążki na różach przeciw mszycom

Aby do swojego ogrodu zwabić biedronki, zawiąż na krzewach, drzewach i innych roślinach żółte wstążki, szmatki czy tasiemki. Ten kolor wabi pożyteczne owady. Wraz z mszycami odejdą także mrówki, które żywią się ich odchodami.

żółte wstążki na różach
Zielone Pogotowie/youtube

Sposób ten najlepiej zacząć stosować, zanim jeszcze mszyce opanują nasze rośliny. Wtedy mamy gwarancję, że całe lato nasze róże będą wolne od mszyc.

Jeśli dbasz też o inne rośliny, poznaj zastosowanie polopiryny w uprawie roślin!

Jakie są Twoje naturalne sposoby ma pozbycie się mszyc?

Źródła: zielonepogotowie.blog

Może Cię zainteresować

zamknij