×

11 cech świadczących o tym, że możesz być inteligentniejszy niż reszta osób z Twojego otoczenia

Są naukowcy, którzy zajmują się badaniem ludzkiej inteligencji. Starają się udowodnić, że pewne zachowania, okoliczności czy umiejętności powodują, iż jedna osoba ma wyższe IQ od innej. Oczywiście co jakiś czas ogłaszają światu swoje kolejne rewelacyjne teorie. Zapewne ziarno prawdy się w nich znajduje, ale raczej nie warto im wierzyć bezgranicznie. 😉

1. Perfekcjonizm

Większość ludzi inteligentnych ma we krwi dążenie do perfekcji. Często nie są zadowoleni ze swoich postępów w pracy, wyglądu, nawyków czy osiągnięć w sporcie. Dlatego pragną się doskonalić i wciąż nad sobą pracują.

pressfoto/freepik

2. Czytanie książek

Pamiętasz, że książki czytałeś od zawsze i szybko nauczyłeś się alfabetu? To wspaniale! Najprawdopodobniej masz doskonale rozwinięta wyobraźnię, nie miałeś trudności z nauką oraz potrafisz zgrabnie się wypowiadać.

jcomp/freepik

3. Starsze rodzeństwo

Badacze pracujący na uniwersytetach w USA, Australii i Wielkiej Brytanii stwierdzili, że na inteligencję dzieci może mieć wpływ kolejność narodzin. Według nich starsze dzieci są z reguły bardziej pewne siebie i lepiej radzą sobie z nauką niż młodsze rodzeństwo. Naukowcy uważają, że ma na to wpływ zaangażowanie rodziców w wychowaniu pociech. Im mniej uwagi poświęcają maluchom, tym ich zdolność intelektualne są mniejsze.

pvproductions/freepik

4. Nieustanna ciekawość

Ciekawość to także cecha osób inteligentnych. Poszukują oni odpowiedzi na ważne pytania i mają skłonność do odkrywania nowych rzeczy. Potrafią również popaść w zadumę.

sebdeck/freepik

5. Leworęczność

Wiele badań przeprowadzono w grupie osób leworęcznych. Naukowcy stwierdzili, że osoby piszące lewą ręką łatwiej opanowują naukę języków obcych, są bardziej kreatywne i potrafią interpretować jednocześnie dużą ilość informacji. Dodatkowo świetnie grają w tenisa stołowego czy krykieta oraz potrafią szybciej dostosować się do nowych sytuacji (są elastyczni).

freepik

6. Gra na instrumentach

Jak się okazuje nauka gry na dowolnym instrumencie pobudza rozwój dzieci. Już po miesiącu zajęć, ich wyniki w nauce ulegają poprawie i są w stanie zapamiętać więcej informacji.

vitalii_petrushenko/freepik

7. Praca w nocy

Ludzi inteligentni są zazwyczaj nocnymi markami. Uwielbiają przesiadywać do późnych godzin nocnych i niechętnie wstają rano. Zdecydowanie lepiej pracuje im się wieczorem.

pressfoto/freepik

8. Nieczytelne pismo

Masz brzydki charakter pisma i innym osobom trudno jest rozczytać to co napisałeś? To dobrze. 😉 Według hiszpańskich badaczy, osoby piszące niechlujnie, są bardziej kreatywne, mają wyższy iloraz inteligencji, a przez ich mózg przepływa większa liczba informacji.

fabrikasimf/freepik

9. Karmienie piersią

W latach 80. XX wieku w Brazylii rozpoczęto badania nad właściwościami mleka matek. Okazało się, że dzieci karmione piersią miały większy iloraz inteligencji i osiągały lepsze wyniki w nauce, niż maluchy spożywające mleko z butelki. Mają na to wpływ składniki zawarte w kobiecym mleku, które przyspieszają dojrzewanie układu nerwowego.

shurkin_son/freepik

10. Poczucie humoru

Inteligencja łączy się z poczuciem humoru. Osoby z wyższym IQ potrafią opowiadać dowcipy i często zaskakują innych ironicznymi komentarzami. Ponadto lubują się w dwuznacznościach.

wavebreakmedia/freepik

11. Otyłe matki

Amerykańscy naukowcy przebadali grono matek i dzieci, które mieszkały w zbliżonej okolicy i miały podobny status materialny. Okazało się, że otyłość kobiet podczas ciąży ma wpływ na późniejszy rozwój pociech. Dzieci kobiet z nadwagą miały zmniejszone zdolności ruchowe oraz uzyskiwały gorsze wyniki w szkole.

valeria_aksakova/freepik

Które cechy dostrzegasz u siebie?

Źródła: brightside.me

Może Cię zainteresować

zamknij