×

11 cech świadczących o tym, że możesz być inteligentniejszy niż reszta osób z Twojego otoczenia

Są naukowcy, którzy zajmują się badaniem ludzkiej inteligencji. Starają się udowodnić, że pewne zachowania, okoliczności czy umiejętności powodują, iż jedna osoba ma wyższe IQ od innej. Oczywiście co jakiś czas ogłaszają światu swoje kolejne rewelacyjne teorie. Zapewne ziarno prawdy się w nich znajduje, ale raczej nie warto im wierzyć bezgranicznie. 😉

1. Perfekcjonizm

Większość ludzi inteligentnych ma we krwi dążenie do perfekcji. Często nie są zadowoleni ze swoich postępów w pracy, wyglądu, nawyków czy osiągnięć w sporcie. Dlatego pragną się doskonalić i wciąż nad sobą pracują.

2. Czytanie książek

Pamiętasz, że książki czytałeś od zawsze i szybko nauczyłeś się alfabetu? To wspaniale! Najprawdopodobniej masz doskonale rozwinięta wyobraźnię, nie miałeś trudności z nauką oraz potrafisz zgrabnie się wypowiadać.

3. Starsze rodzeństwo

Badacze pracujący na uniwersytetach w USA, Australii i Wielkiej Brytanii stwierdzili, że na inteligencję dzieci może mieć wpływ kolejność narodzin. Według nich starsze dzieci są z reguły bardziej pewne siebie i lepiej radzą sobie z nauką niż młodsze rodzeństwo. Naukowcy uważają, że ma na to wpływ zaangażowanie rodziców w wychowaniu pociech. Im mniej uwagi poświęcają maluchom, tym ich zdolność intelektualne są mniejsze.

4. Nieustanna ciekawość

Ciekawość to także cecha osób inteligentnych. Poszukują oni odpowiedzi na ważne pytania i mają skłonność do odkrywania nowych rzeczy. Potrafią również popaść w zadumę.

5. Leworęczność

Wiele badań przeprowadzono w grupie osób leworęcznych. Naukowcy stwierdzili, że osoby piszące lewą ręką łatwiej opanowują naukę języków obcych, są bardziej kreatywne i potrafią interpretować jednocześnie dużą ilość informacji. Dodatkowo świetnie grają w tenisa stołowego czy krykieta oraz potrafią szybciej dostosować się do nowych sytuacji (są elastyczni).

6. Gra na instrumentach

Jak się okazuje nauka gry na dowolnym instrumencie pobudza rozwój dzieci. Już po miesiącu zajęć, ich wyniki w nauce ulegają poprawie i są w stanie zapamiętać więcej informacji.

7. Praca w nocy

Ludzi inteligentni są zazwyczaj nocnymi markami. Uwielbiają przesiadywać do późnych godzin nocnych i niechętnie wstają rano. Zdecydowanie lepiej pracuje im się wieczorem.

8. Nieczytelne pismo

Masz brzydki charakter pisma i innym osobom trudno jest rozczytać to co napisałeś? To dobrze. 😉 Według hiszpańskich badaczy, osoby piszące niechlujnie, są bardziej kreatywne, mają wyższy iloraz inteligencji, a przez ich mózg przepływa większa liczba informacji.

9. Karmienie piersią

W latach 80. XX wieku w Brazylii rozpoczęto badania nad właściwościami mleka matek. Okazało się, że dzieci karmione piersią miały większy iloraz inteligencji i osiągały lepsze wyniki w nauce, niż maluchy spożywające mleko z butelki. Mają na to wpływ składniki zawarte w kobiecym mleku, które przyspieszają dojrzewanie układu nerwowego.

10. Poczucie humoru

Inteligencja łączy się z poczuciem humoru. Osoby z wyższym IQ potrafią opowiadać dowcipy i często zaskakują innych ironicznymi komentarzami. Ponadto lubują się w dwuznacznościach.

11. Otyłe matki

Amerykańscy naukowcy przebadali grono matek i dzieci, które mieszkały w zbliżonej okolicy i miały podobny status materialny. Okazało się, że otyłość kobiet podczas ciąży ma wpływ na późniejszy rozwój pociech. Dzieci kobiet z nadwagą miały zmniejszone zdolności ruchowe oraz uzyskiwały gorsze wyniki w szkole.

Które cechy dostrzegasz u siebie?

15 popularnych przekonań o różnych krajach, które z rzeczywistością nie mają wiele wspólnego

 
Źródła: brightside.me

Wybrane dla Ciebie

6 powodów dlaczego dzieci powinny opuścić betonowe dżungle i zacząć wspinać się na drzewa

Jak się okazuje dzieci powinny jak najszybciej opuścić murowane cztery ściany i wyjść na łono natury. Drzewa mają na ich zdrowie zbawienny wpływ. Drzewa wygrywają z łąkami Brytyjscy naukowcy przeprowadzili szereg badań na grupie 3568 londyńskich uczniów w wieku 9-15 lat. Okazało się, że umysł dzieci, które częściej przebywały w otoczeniu drzew pracował efektywniej. Co […]

Z kształtu stóp i wielkości palców możesz sporo wyczytać. Zdradzają one Twoje cechy charakteru

O ludziach można dowiedzieć się wielu rzeczy nie tylko na podstawie tego jak się ubierają czy reagują na określone zdarzenia. Jak się okazuje, całkiem sporo można także wyczytać z kształtu stóp. Stopa jak otwarta księga Ludzka stopa zbudowana jest aż z 26 kości oraz 33 stawów. Jeśli weźmiemy pod uwagę długość palców, to możemy wyróżnić […]

21 zwyczajów kobiet, o których mężczyźni dowiedzieli się dopiero, gdy z nimi zamieszkali

Momentem przełomowym dla każdej pary jest podjęcie decyzji o wspólnym zamieszkaniu. Wówczas wielu mężczyzn dochodzi do wniosku, że bycie kobietą to dość skomplikowana i złożona sprawa. 😉 Przekonaj się co najbardziej zaskoczyło panów, po rozpoczęciu życia pod jednym dachem ze swoimi oblubienicami. 😉 Swoimi odkryciami podzielili się w Internecie. 1. Nie myją włosów pod prysznicem […]

11 rzeczy, których nie należy dawać w prezencie. Przynoszą nieszczęście!

W starych podręcznikach dotyczących zasad savoir-vivre można natknąć się na rozdziały dotyczące prezentów. Autorzy radzą co warto podarować drugiej osobie, a czego zdecydowanie nie kupować. Istnieje przekonanie, że niektóre prezenty mogą przynieść pecha. Ciężko stwierdzić ile w tym prawdy, ale wiele osób zachowała pradawną wiarę w przesądy i woli nie kusić losu. 1. Świeczki Te […]

Która z kobiet jest matką bawiącego się dziecka?

Czasami jest nam samym ciężko ocenić własną osobowość, lecz nie zgadzamy się z opiniami innych na swój temat. Najlepszym wyjściem jest rozwiązanie quizów osobowościowych, które mogą zdradzić nieco więcej na temat tego, kim jesteśmy. W tym teście można rozróżnić dwie wyjątkowe grupy ludzi. Sprawdź, do której z nich należysz! Spójrz na obrazek poniżej. Na środku […]

Słuchanie ptasiego śpiewu wywołuje taką samą euforię, jak otrzymanie podwyżki w pracy

Zwiastunem nadchodzącej wiosny są ptaki, które powracają do Polski oraz zaczynają budować swoje gniazda i radują uszy swoim śpiewem. Ptaki na tapecie Naukowcy z Niemieckiego Centrum Badań nad Różnorodnością Biologiczną wzięli na warsztat ptasie trele. Wszystko dlatego, że właśnie ptaki są tym elementem przyrody ożywionej, który jest zawsze przez nas dostrzegany. Dodatkowo ptaki możemy obserwować […]