×
Wirtualna Polska

Babciny sposób na odzyskanie koloru spranych ubrań. Bez barwników i chemii

Wszyscy znają ten problem: czarne ubrania blakną w praniu, białe stają się żółte, a kolorowe zmieniają kolor.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czasami z pomocą przychodzą chemiczne specyfiki, jednak warto sięgnąć po naturalne metody, by nasze ubrania na długo zachowały kolor. Wystarczą przyprawy, które każdy z nas ma w swojej kuchni, a pranie będzie zachwycać wszystkimi kolorami tęczy.

Pieprz

12best_spices_black_pepper_1

Oprócz zwykłego detergentu, dodaj łyżeczkę zmielonego pieprzu do prania. Pieprz umieść bezpośrednio w bębnie pralki i nastaw na możliwie najniższą temperaturę. Dzięki pieprzowi pozbędziesz się pozostałości mydła z włókien ubrań, które sprawiają, że kolor ubrań blaknie.

Sól

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

salt

Wystarczy około 90 gramów soli dodanej do prania, by osiągnąć podobny efekt jak w przypadku pieprzu. Sól również pomoże pozbyć się detergentu zalegającego w włóknach ubrań, dzięki czemu kolory zostaną zachowane na dłużej.

Ocet

Vinegar

Również ocet pomaga wypłukać zalegający detergent, działa także jako środek zmiękczający. Wystarczy zaledwie szklanka octu dodana podczas cyklu płukania. Nie obawiaj się, że ubrania będą pachnieć octem – gryzący zapach zniknie podczas prania.

Cytryna

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Lemon juice

Zamiast octu można dodać cytrynę. Działa tak samo jak wyżej wymienione środki i również zmiękcza ubrania. Doskonale ratuje wyblaknięte ciuchy, w dodatku ma działanie wybielające.

Kawa

White Mug, Black Coffee Carafe Warmer

Kawa to naturalny barwnik, więc sprawdza się tylko w przypadku czarnych ubrań. Zamiast kawy można użyć czarnej herbaty. Wystarczą dwie filiżanki dodane do bębna, by czarne ubrania odzyskały dawny kolor.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować