×

Stripowanie to nowatorska metoda prania, która bije rekordy popularności w Internecie

Choć stripowanie podbiło internet teraz i traktowane jest jako nowoczesna metoda prania, to stosowały ją już nasze babcie (tylko oczywiście tak jej nie nazywały). Czy ten nowy i niezwykle skuteczny domowy sposób sprawi, że przy zaczniemy rzadziej korzystać z pralek?

Niebezpieczeństwa, przed jakimi stanęła nasza planeta, oraz niekorzystna sytuacja gospodarcza w kraju skłaniają współczesnych ludzi ku bardziej ekologicznym działaniom. Przestaliśmy wyrzucać tyle jedzenia, chemiczne środki zamieniamy na te naturalne, oszczędzamy prąd i wodę – to tylko parę z nich. Pora więc na kolejne rozwiązanie!

Co to jest stripowanie?

Jest to metoda prania, która ma niesamowite skutki, ponieważ wręcz zdziera brud z tkanin. Efekt naprawdę robi wrażenie! Mówi się, że stripowanie jest dużo bardziej skuteczne niż pralka! Nie pomyl go absolutnie z praniem ręcznym. Niewiele się natrudzisz, a ciuchy będą idealnie czyste! Leżąc w roztworze, wręcz same się upiorą! Wystarczy je tylko od czasu do czasu przemieszać.

Co to jest stripowanie
Co to jest stripowanie? Fot. Freepik.com

Stripowanie prania – jak to się robi?

 • Napuść do wanny gorącej wody. Dodaj:
  • 1 miarkę boraksu
  • 1 miarkę sody oczyszczonej
  • 2 miarki ulubionego detergentu piorącego
 • Wszystko dokładnie mieszaj do czasu, aż zauważysz, że wszystkie środki się rozpuściły.
 • Wrzuć do wanny rzeczy, które chcesz uprać: prześcieradła, ręczniki, ubrania, ścierki i inne.
 • Dociśnij je, aby dokładnie się namoczyły, i zostaw tak na minimum 4 godziny. Pamiętaj jednak o tym, żeby równo co godzinę wszystko starannie wymieszać.
 • Kiedy wyciągniesz swoje pranie z roztworu, zauważysz, że przybrał on mętną, brązowawą barwę! Nie myślałeś, że Twoje tkaniny mają w sobie aż tyle brudu, co?
 • Na koniec włóż wszystkie mokre rzeczy do pralki i załącz płukanie.

Jest to metoda szczególnie przydatna przy mocno brudnych ubraniach, a także przy tych, w których brud kryje się bardzo głęboko, jak w pościeli czy ręcznikach.

Co to jest stripowanie
Co to jest stripowanie? Fot. Genialne.pl

Chcesz poznać więcej ekologicznych trików? Skuteczność tego domowego płynu do czyszczenia toalety wprawi Cię w zachwyt!

 

Zobacz inne sprawdzone i popularne metody!

Źródła: www.youtube.com

Może Cię zainteresować