×

Eszeweria 'Rainbow’ – kameleon wśród sukulentów. Zmienia barwę liści w zależności od pory roku

Świat sukulentów jest niezwykle bogaty, a niektóre rośliny przybierają przybierać wręcz tęczowe kolory.

sukulent
amonglakilem/instagram

Dekoracyjne rozety

Eszeweria 'Rainbow’ to uroczy sukulent, którego liście tworzą niewielkie rozety osadzone blisko podłoża. Ich cechą charakterystyczną jest to, że w zależności od pory roku zmieniają swoją barwę. Na liściach pojawiają się odcienie różu, błękitu, żółci, co sprawia, że roślina jest niezwykle dekoracyjna.

sukulent
todaysucculent/instagram

Przybysz z Meksyku

Eszeweria ma grube i mięsiste liście, które pokrywa meszek oraz woskowy nalot mający chronić ją przed palącym słońcem. Co ciekawe jest w stanie także zakwitnąć. Dzwonkowate kwiaty rozwijają się na łodydze wyrastającej z rozety. Sukulent należy do rodziny gruboszowatych i pochodzi z Meksyku.

roślina
pinterest

Jakie warunki lubi eszeweria?

Stanowisko

Roślina bardzo lubi słońce. Dzięki niemu jej liście mają intensywny kolor, a rozety przybierają ładny kształt. Ograniczony dostęp światła słonecznego sprawia, że liście wydłużają się, a sukulent przestaje już atrakcyjnie wyglądać.

Podlewanie

Jesienią oraz zimą eszewerię należy podlewać bardzo oszczędnie. W zupełności wystarczy raz na miesiąc. Natomiast podczas cieplejszych miesięcy zwiększamy częstotliwość nawadniania (raz na dwa tygodnie). Ważne jest to, aby nie zamoczyć wodą liści (krople pozostawiają na nich nieestetyczne plamy).

sukulent
succilyeverliz/instagram

Temperatura

Dla sukulenta właściwa będzie temperatura pokojowa. Natomiast zimę powinien spędzić w chłodniejszym, ale wciąż jasnym pomieszczeniu (ok. 8°C).

Nawożenie

Eszewerię najlepiej uprawiać w ziemi dla sukulentów i kaktusów. Co ciekawe nie wymaga ona prawie wcale nawożenia (wystarczy tylko dwa razy w roku).

sukulenty
queenofsucculents/instagram

Posiadasz w swojej kolekcji eszewerię 'Rainbow’?

Bajkowe sukulenty z syrenim ogonem

genialne

Genialne triki ogrodników

 

Źródła: www.makey.com

Może Cię zainteresować

zamknij