×

Trik z folią aluminiową rozgrzeje Twoje zimne stopy! Od razu poczujesz różnicę

Zimne stopy to dolegliwość, która drażni nas najczęściej w sezonie jesienno-zimowym. Nie pomaga noszenie podwójnej pary skarpetek. To uczucie jest tak nieprzyjemne i niekomfortowe, że chcielibyśmy je jak najszybciej pożegnać. I my – sami zainteresowani – i nasi partnerzy, którzy aż podskakują, kiedy niechcący dotkniemy ich taką zimną stopą. 😉 Czy jest na to sposób? Co zrobić, gdy jest zimno w stopy? Ten trik króluje w sieci i naprawdę działa!

Domowy sposób na zimne stopy – krem i folia aluminiowa!

Tak, to nie żaden żart. Aby pożegnać niemiły chłód w kończynach wystarczy, że pójdziesz do kuchni i znajdziesz tam folię aluminiową, która rozwiąże Twój kłopot! Przecież świetnie izoluje ciepło!

Ten trik nie tylko ogrzeje, ale i odżywi Twoje stopy!

Potrzebny Ci będzie dobrej jakości krem – najlepiej taki, który ma w składzie mocznik. Nasmaruj nim dokładnie stopy i poczekaj, aż troszkę się wchłonie. Następnie owiń je szczelnie folią aluminiową, nie zapominając o ważnym szczególe – błyszczącą stroną do góry!

Zimne stopy będą ogrzane, a w takich warunkach krem wchłonie się w nie zdecydowanie skuteczniej. Jeśli zależy Ci jednak tylko na uldze i poczuciu ciepła, to możesz pominąć krok z nakładaniem kremu.

Zimne stopy
Zimne stopy. Fot. źródła własne

Jeśli notorycznie skarżysz się na zimne stopy, to zwróć uwagę na przyczynę swojej dolegliwości!

Być może to właśnie „taka Twoja natura”, ale przyczyna może też leżeć w problemach zdrowotnych! Zimne stopy to najczęstsza oznaka kłopotów z krążeniem – nie nosisz może zbyt obcisłych spodni? A może jesteś kanapowcem i zbyt mało się ruszasz? Niewystarczająca aktywność fizyczna również ma skutki w odczuwaniu zimna w dolnych kończynach. Pomyśl też o badaniach kontrolnych, bo przyczyna może leżeć w chorej tarczycy.

Spróbuj przez kilka dni ponosić nieco luźniejsze ciuchy oraz na przykład wybrać się na spacer. Jest szansa, że to również pomoże wyeliminować Twoją dolegliwość, a jeśli nie, to przynajmniej zażyjesz ruchu, dotlenisz się i poprawisz sobie humor dzięki wyskokowi endorfin 😉

 

Poznaj polecany przez sprzedawców sposób na pozbycie się brzydkiego zapachu z butów!

 

A czy wiesz, jak umyć białe buty i wybielić sznurówki?

Może Cię zainteresować

zamknij