×

6 błędów, które natychmiast psują dobre pierwsze wrażenie. Więcej ich nie popełniaj!

W sytuacjach oficjalnych lub towarzyskich każdy chce wypaść jak najlepiej i zostać zapamiętanym na długo. Jednak jak to skutecznie uczynić? Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Badacze ustalili, że już po 7 sekundach spotkania i rozmowy, w naszym umyśle wyrabia się pierwsze wrażenie dotyczące drugiej osoby. Jak zatem sprawić, aby było ono jak najlepsze? Przekonaj się, jakich błędów unikać.

1. Zdecydowanie podaj dłoń

Ludzi delikatnie ściskających dłoń uważa się za nieśmiałych, niepewnych, mniej otwartych na nowe kontakty oraz odznaczających się brakiem doświadczenia. Częstym błędem jest również trzymanie czyjeś dłoni zbyt długo. Jeśli chcesz odnieść pełen sukces, podaj dłoń zdecydowanym ruchem i trzymaj ją nie dłużej niż 2 sekundy.

jak zrobić dobre pierwsze wrażenie
Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie, fot. Unsplash

2. Patrz prosto w oczy

Osoby które utrzymują kontakt wzrokowy są uważane za inteligentne i pewne siebie. Ci którzy unikają patrzenia w oczy, są oceniani jako mniej szczerzy, nieatrakcyjni i niepewni siebie.

3. Nie chowaj rąk w kieszeniach

Kiedy usiądziesz przy stole, to nie kładź na nim rąk. To sygnał, że chciałbyś przejąć kontrolę nad przebiegiem rozmowy. Dodatkowo nie chowaj dłoni do kieszeni, ponieważ to sugeruje, że możesz coś ukrywać.

4. Zachowaj właściwy dystans

Przestrzeń podczas służbowego spotkania, czyli odległość między dwoma osobami to 120- 360 cm. Osoby stające zbyt blisko są zwykle odbierana jako ludzie agresywni. Natomiast znajdując się za daleko dajesz do zrozumienia, że tak naprawdę nie interesujesz się drugą osobą.

jak zrobić dobre pierwsze wrażenie
Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie, fot. Unsplash

5. Nie żuj gumy

Żucie gumy na pierwszym czy oficjalnym spotkaniu, jest bardzo źle postrzegane. To objaw lekkomyślności oraz niedojrzałości. Z drugie strony osoby, które żują gumę są odbierane jako bardziej przyjazne i potrafiące dostosować się do wielu sytuacji.

6. Nie baw się swoimi włosami

Wiele kobiet bezwiednie i kilkanaście razy dziennie dotyka swoich włosów. Jednak nie rób tego podczas oficjalnego spotkania. To zaproszenie do flirtu, ale także objaw niepewności, stresu, dyskomfortu oraz niskiej samooceny.

Wybierasz się na grzybobranie? To musisz wiedzieć – od tego zależy Twoje bezpieczeństwo.

Może Cię zainteresować

zamknij