×

8 przedmiotów, które osłabiają sygnał WiFi. To przez nie Internet jest słabszy!

Każdy z nas ma czasami problem z dobrym sygnałem WiFi. Czasami problem spowodowany jest przez firmy oferującej nam internet. Ale słabe połączenie nie zawsze leży po stronie operatora. Co w takim razie sprawia, że sygnał słabnie, czy się przerywa?
Poznaj 8 przedmiotów w domu, które pogarszają sygnał WiFi.

#1 Powierzchnie i meble metalowe

freepik.com

Każdy metal jest przewodnikiem i pochłania energię elektryczną. Fale elektromagnetyczne wysyłane przez Twój router po prostu są absorbowane przez metalowe przedmioty. Dlatego jeżeli masz problem z sygnałem WiFi, odstaw router daleko od wszelkich metalowych elementów.

#2 Ściany i mury

unsplash.com

Niektóre ściany zatrzymują sygnał WiFi, zwłaszcza jeżeli do ich budowy użyto takich materiałów jak cegła, beton, tynk, cement czy marmur. Stąd często problem z WiFi w domach piętrowych…
Aby to zniwelować, ustaw router w otwartej przestrzeni daleko od ścian.

#3 Lustra

freepik.com

Lustro daje odbicie widzianego obrazu, ale też niestety odbija sygnał z routera. Jeżeli w pomieszczeniu lustro jest blisko routera, jego sygnał może być o wiele słabszy.

#4 Lodówki i pralki

unsplash.com

Woda może zatrzymywać część energii z fal bezprzewodowych, dlatego sprzęty z cyrkulacją wody wpływają negatywnie na jakość połączenia internetowego.

#5 Lampki choinkowe

freepik.com

Świecące lampki wytwarzają pole magnetyczne, które oddziałuje z falami elektrycznymi routera. Więc w grudniu ustaw router z dala od choinki.

#6 Elektroniczne nianie

freepik.com

Te urządzenia generują zakłócenia rzędu 2,4 GHz. Gdy 2 lub więcej urządzeń transmituje tę samą częstotliwość, wykorzystują powietrze do wysyłania danych zamiast transmisji fal, jak w przypadku połączenia bezprzewodowego. Chociaż elektroniczne nianie zwykle wymagają do prawidłowego działania połączenia z siecią, unikaj umieszczania ich zbyt blisko routera.

#7 Drony

freepik.com

Drony działają również na częstotliwości 2,4 GHz, ale nie wszystkie modele generują takie zakłócenia. Wszystko zależy od mocy, jaką każdy model potrzebuje do funkcjonowania.

#8 Kuchenka mikrofalowa

freepik.com

To kolejne urządzenie o spektrum częstotliwości podobnym do tego używanego przez WiFi. Jeśli masz router w pobliżu jednego, podnieś go do miejsca, które jest wyższe niż poziom mikrofal. To znacznie zmniejszy negatywny wpływ mikrofal na połączenie.

Źródła: brightside.me
zamknij