×

Tak kupisz idealne dżinsy bez przymierzania. Sposób sprawdza się w 99,9%

Dobranie idealnej pary dżinsów wcale nie jest prostą sprawą. A nie zawsze możesz mieć czas i sposobność (zakupy z dziećmi), aby wejść do przymierzalni i spokojnie założyć każdą parę spodni. Jak kupić spodnie bez przymierzania? O dziwo są na to patenty.

Są osoby, które wręcz nie znoszą przymierzania dżinsów w sklepie. Oni mogą wykorzystać dwa proste triki, dzięki którym kupią idealne spodnie bez rozbierania się w przymierzalni.

Jak kupić dżinsy bez przymierzania? Patent z szyją

Może się to wydawać dziwne, ale ten sposób naprawdę działa. Weź spodnie i zapnij guzik. Następnie złap za pas i owiń je wokół szyi. Jeżeli dwa końce złączą się na karku, to znak, że wybrałeś spodnie w idealnym rozmiarze. Jeśli końce nakładają się na siebie, to wziąłeś za duże dżinsy. Natomiast nie zetknięcie się dwóch końców materiału, oznacza, iż  zdecydowałeś się na za małe spodnie.

@kwilliamson_18 #stitch with @southernwildchild like how does one even know that this will work?! #jeanshorts #tiktoktaughtme ♬ original sound – Kayleigh Williamson

Jak kupić spodnie bez mierzenia? Trik z przedramieniem

Ta metoda sprawi, że już zawsze kupisz dżinsy o odpowiedniej szerokości w pasie. Najpierw zapnij spodnie i zasuń rozporek. Później zaciśnij pięść i włóż przedramię w pas spodni. Jeżeli ręka od łokcia do pięści idealnie się w nim mieści, to znak, że wybrałeś właściwy rozmiar. Ta metoda działa w przypadku spodni o regularnym stanie. Jeżeli planujesz zakup dżinsów z wysokim stanem, to przedramię  nie powinno zmieścić się w pasie spodni.

jak kupić spodnie bez przymierzania
Jak kupić spodnie bez przymierzania, Fot. Unsplash

Jak sprawdzić czy łydka zmieści się w rurkach?

Zaciśnij dłoń w pięść i po prostu włóż ją w nogawkę. Jeżeli Twoja ręka bez trudu przeciśnie się przez nogawkę, to znak, że spodnie raczej nie będą za ciasne i spokojnie wciągniesz je na łydki.

Już wiesz jak kupić spodnie bez przymierzania. Wrzucaj kulki z folii aluminiowej do prania. W ten sposób oszczędzisz setki złotych!

Może Cię zainteresować

zamknij