×

4 skuteczne i humanitarne metody, które raz na zawsze przegonią gołębie z balkonu

Czy Twój balkon szczególnie upodobały sobie gołębie? Siedzą na parapetach i nawet donośne krzyki nie są w stanie ich odstraszyć? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Nie musisz myśleć o zamknięciu balkonu na cztery spusty. Istnieją skuteczne sposoby, aby odstraszyć gołębie z balkonu.

gołębie
freepik

Balkonowa stołówka

Gołębie zalicza się do zwierząt udomowionych, które od wieków były hodowane przez człowieka. Dlatego tak chętnie bytują w miastach. Skłania je do tego także łatwa dostępność pokarmu. Wiele osób dokarmia te ptaki zimą, więc nie można się dziwić, że traktują balkony jak swego rodzaju stołówkę.

Ptasi budzik

Niestety gołębie zanieczyszczają swoimi odchodami kafelki na balkonie. Dodatkowo wydalane przez nie nieczystości (mają kwaśny odczyn) niszczą elewacje budynków. Ponadto na parapetach zostawiają pióra oraz resztki pokarmu, a ich gruchanie może obudzić niejednego śpiocha.

gołębie
pinterest

Jak odstraszyć gołębie?

Istnieją humanitarne sposoby, które sprawią, że wizyty ptaków będą tylko odległym wspomnieniem. I co najważniejsze – nie ucierpi żaden gołąb. 😉

1. Siatka

Zamontowanie specjalnej siatki ochronnej daje błyskawiczne rezultaty. Zwykle wykonana jest z polietylenu i charakteryzuje się dużą odpornością na różnice temperatur, rozciąganie, kurczenie czy uszkodzenia mechaniczne. Drobny splot sprawia, że jest prawie niewidoczna z dużej odległości. Dodatkowo uchroni też koty przed wypadnięciem z balkonu. Siatkę można zamontować samemu bądź zdać się na ekipę specjalistów.

siatka
pinterest

2. Jak przegonić gołębie dzwoneczkami i wiatraczkami

Gołębie nie lubią wszelkich dzwoneczków, dziecięcych wiatraczków, błyszczących taśm, blaszek czy płyt CD, w których odbija się światło. Te gadżety wzbudzą w ptakach niepokój i wybiorą bezpieczniejszy balkon.

blaszki
pinterest

3. Jak odstraszyć gołębie figurką kruka

Ciekawą metodą jest także zakupienie figurki kruka lub wybranego drapieżnego ptaka. Warto powiesić ją u pułapu balkonu, aby wiatr był w stanie wprawiać ten plastikowy odstraszacz w ruch. Jeśli gołębie zorientują się, że to atrapa, to figurka nie będzie dla nich żadnym zagrożeniem.

kruk
amazon

4. Odstraszające gołębie kolce

Na parapecie możesz także zamontować kolce zakończone silikonowymi nakładkami. Są one całkowicie bezpieczne. Nie wyrządzą krzywdy żadnemu gołębiowi, a zniechęcą je do zadomowiania się na Twoim balkonie.

jak odstraszyć gołębie
pinterest

Pomysłowa metoda na przepłoszenie ptaków pewnego Internauty

Istnieje jeszcze jedna – całkowicie szalona – metoda na przepłoszenie ptaków. To sikawka zrobiona z długopisu 😉

Pamiętaj, że ptasie odchody potrafią trwale uszkodzić lakier samochodowy. Zmyjesz je na szczęście bez szorowania tą prostą metodą

Co myślisz o tych sposobach na odstraszenie gołębi? A może znasz inne? Koniecznie daj znać w komentarzu.

Źródła: www.homebook.pl

Może Cię zainteresować

zamknij