×

Już za miesiąc będziesz mógł zdjąć naklejkę z szyby samochodu. Tym sposobem zrobisz to bez porysowania szyby

Już we wrześniu zacznie się przypuszczalnie masowe odklejanie naklejek z numerem rejestracyjnym. Zmienia się bowiem prawo w tym względzie i nie będą one już potrzebne na szybie naszego auta. Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu?

Zmiany, zmiany, zmiany…

W ostatnich latach przepisy i wymogi dotyczące prowadzenia samochodu zmieniają się mocniej niż wcześniej miało to miejsce przez całe dziesięciolecia. Dla tych, którzy być może przegapili któryś z nich przypomnijmy najważniejsze. Obecnie nie trzeba już z sobą wozić dowodu rejestracyjnego. Nie trzeba go również już wymieniać, gdy skończy się miejsce na pieczątki z przeglądu. Nie jest również konieczne posiadanie przy sobie ani polisy OC, ani prawa jazdy. Jedyne czego obecnie wciąż się wymaga to jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego tożsamość  (najlepiej dowód osobisty, ale niekoniecznie musi to być właśnie ten dokument). Nie trzeba też już wymieniać dotychczasowych tablic rejestracyjnych po zakupie auta. Od 4 września 2022 roku wchodzi w życie ostatnia z najnowszych zmian, dotycząca naklejek na szybach samochodów.

jak odkleić naklejkę z szyby samochodu
Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu, fot. arch. włas.

Masowe odklejanie?

Już za miesiąc znika konieczność posiadania w rogu przedniej szyby samochodu naklejki z numerem rejestracyjnym . Po 4 września nie będzie ona musiała być umieszczona na samochodzie. Sporo osób pewnie zostawi ją w miejscu, w którym obecnie się znajduje, bo nie będzie chciało im się nią zajmować. Prawo nie przewiduje jakichkolwiek negatywnych konsekwencji, jeśli tak zrobimy. Inni natomiast pewnie od razu wezmą się za jej odklejanie. I dla nich przygotowaliśmy krótki poradnik jak to zrobić, by cała operacja poszła gładko i nie pozostały po niej żadne ślady na aucie.

Jak odkleić naklejkę z szyby samochodu?

Będziesz potrzebował tych rzeczy:

  • suszarka (opcjonalnie);
  • żyletka;
  • szmatka i zmywacz do paznokci;

Włącz suszarkę i puść strumień gorącego powietrza na naklejkę. To ją rozmiękczy. Następnie za pomocą żyletki podważ jeden z końców naklejki i energicznym ruchem zerwij ją. Jeśli pozostały po niej jakiekolwiek resztki z łatwością usuniesz je za pomocą szmatki i zmywacza do paznokci lub jakiegokolwiek innego podobnego płynu.

A tutaj przeczytasz o tym, jak naprawić wgniecenie w samochodzie.

Może Cię zainteresować

zamknij