×

McDonald’s stworzył domki dla pszczół. Znajdują się w nietypowym miejscu

Restauracji szybkiej obsługi jaką jest McDonald’s chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Żółte łuki wszystkim od razu kojarzą się ze złocistymi frytkami, napojami gazowanymi i kultową kanapką Big Mac. McDonald’s dynamicznie się zmienia i wciąż udowadnia, że oprócz dbania o żołądki swoich gości, dba także o przyrodę i ekologię. Tym razem McDonald’s stworzył domki dla pszczół!

McDonald’s stworzył domki dla pszczół

Niedawno pisałam o tym, że McDonald’s wprowadził opcję ładowania aut elektrycznych, a teraz dowiedziałam się, że to nie wszystko co McDonald’s wprowadza w swoich restauracjach. Szwedzki oddział restauracji zdecydował się pomóc pszczołom, szykując dla nich specjalne domki.

mcdonalds stworzył domki dla pszczół
youtube.com

Choć z daleka logo McDonald’s wygląda zwyczajnie, to gdy podejdziesz bliżej zobaczysz, że w szwedzkich złotych łukach ukryte są domki dla pszczół. Ten pomysł zrodził się dzięki współpracy restauracji wraz z agencją kreatywną NORD DDB. Dzięki nowym billboardom udało się połączyć przyjemne z pożytecznym, czego wynikiem jest logo, które nie tylko informuje o restauracji, ale także dostarcz schronienia pszczołom. Owady dostają się do domków przez wyżłobione w literach malutkie dziurki, zaś za billboardami znajdują się całe hotele dla pszczół.

mcdonald's tworzy domki dla pszczół 2
youtube.com

Dlaczego to tak ważne, aby dbać o pszczoły?

Jak dobrze wiadomo, te owady zapylają ogromną ilość kwiatów, drzew i roślin, dzięki czemu nasza planeta wygląda tak pięknie, a co najważniejsze, dostarczają nam pożywienia. Gdyby nie działania pszczół nasza dieta byłaby skąpsza o 1/3 produktów o czym McDonald’s przypomina w specjalnym spocie.

Zobacz jak ty możesz pomóc pszczołom!

Jak Ci się podoba pomysł szwedzkiego oddziału McDonald’s na stworzenie domków dla pszczół?

Zobacz także:

1) Bonifikarta McDonalds pozwala na darmowe jedzenie do końca życia

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij