×

Moja mama rozkłada torebki po herbacie na parterze domu. Tak pozbyła się ohydnego problemu

Torebki po herbacie to coś czego kompletnie nie warto wyrzucać, bo mogą uczynić Twój dom dużo przyjemniejszym miejscem. Wolnym od obrzydliwych stworzeń, płoszących większość kobiet.

Torebki po herbacie w walce ze szkodnikami

Zużyte torebki po herbacie mają o więcej zastosowań niż myślisz. Można ich użyć do nawożenia doniczek z kwiatami, pozbywania się przykrych zapachów, ale także a do odstraszania szkodników i różnych paskudnych owadów, takich jak pająki, karaluchy i myszy.

 

Torebki po herbacie odstraszają pająki i myszy
Torebki po herbacie odstraszają pająki i myszy

Naturalny sposób na odstraszanie nielubianych gryzoni i owadów

Zamiast użyć niebezpiecznych chemikaliów, drogich sprayów i pułapek na myszy, możesz po prostu wykorzystać torebki po herbacie. Ta prosta i naturalna metoda jest zarówno całkowicie bezpieczna dla zdrowia, jak i prawie darmowa. To, czego po prostu potrzebujesz, to torebki z herbatą miętową, najlepiej świeżo zużyte.

Jak wykorzystać torebki po herbacie w walce z myszami, pająkami i karaluchami?

Zagotuj garnek herbaty z mięty pieprzowej. Gdy herbata już się zaparzyła daj sobie dobrą chwilę na delektowanie się nią. Gdy już skończysz, weź torebki po herbatce i rozrzuć je po całym domu. Zwłaszcza w miejscach gdzie podejrzewasz, że możesz mieć „nieproszonych gości”. I to już wszystko co musisz zrobić! W ciągu najbliższych 2-3 dni, Twój dom będzie wolny od pająków, karaluchów i myszy. A na dodatek będzie wspaniale pachniał miętą.

Należy pamiętać, że herbata z mięty pieprzowej nie zabija myszy, karaluchów, ani pająków. Zamiast tego powoduje, że będą obszar Twojego domu kojarzyły z niebezpieczeństwem i przez to będą go omijały.

 

Naturalne sposoby na odstraszanie pająków i myszy
Naturalne sposoby na odstraszanie pająków i myszy

A tutaj poznasz najlepszy, naturalny sposób na komary, meszki i muchy w ogrodzie.

Może też zainteresują Cię sprawdzone sposoby na jesienne porządki – bez nerwów, straty czasu i energii:

Może Cię zainteresować

zamknij