×

Trik mojej babci: wsyp to do zlewu, a zaoszczędzisz czas, nerwy i pieniądze!

Ta mieszanka to niezwykle skuteczna metoda na pozbycie się mocno irytującego kuchennego kłopotu. Jest tania, a przynosi lepsze rezultaty niż niejeden drogi sklepowy detergent. Mało tego, jej składniki masz na pewno w jednej ze swoich szafek. Stosowały ją już nasze babcie, ale z biegiem czasu wcale nie straciła na efektywności. Poznaj, jak udrożnić odpływ domowym sposobem!

Resztki jedzenia spłukiwane w zlewie mogą się odkładać i zatykać odpływ. Twarda woda jeszcze to wzmaga. Ta niedrożność bywa mocno denerwująca. Jeśli Ty też nie możesz już znieść stojącej wody, która nie ma ujścia, jak najszybciej zastosuj ten patent, a zapamiętasz go na długo, bo jest prawdziwym ratunkiem!

Jak udrożnić odpływ domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

 

Jak udrożnić zlew domowym sposobem?

Potrzebujesz jedynie dwóch składników, aby stworzyć środek do udrażniania nie tylko zlewu, ale również brodzika pod prysznicem, czy umywalki. W każdym takim miejscu zadziała równie dobrze!

Ten ekologiczny trik rozpuści wszystkie zatory znajdujące się w odpływie, jednak ma jeden haczyk. Nie możesz go zastosować, jeśli jesteś w posiadaniu syfonu wykonanego z plastiku – ten silny środek mógłby go poważnie i nieodwracalnie uszkodzić. Nie ryzykuj.

Jak udrożnić odpływ domowym sposobem
Jak udrożnić odpływ domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

 

Ultramocny domowy sposób na zatkany zlew!

Jak udrożnić odpływ? Wystarczy, że wsypiesz do niego pół szklanki soli i zalejesz to wrzątkiem (2 litry) – problem zniknie sam szybciej, niż w ogóle się pojawił. Właściwości soli i wysokiej temperatury wody wyeliminują cały zator.

Jak udrożnić odpływ domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

 

Jeśli jednak jest zatkany bardziej, niż myślałeś, musisz użyć czegoś mocniejszego. Zmieszaj ¼ szklanki soli z ¼ szklanki sody oczyszczonej i postępuj w ten sam sposób, jak wyżej. Taki dodatek wzmocni działanie soli, czym uczyni ten środek jeszcze bardziej efektywnym!

Jak udrożnić odpływ domowym sposobem
Jak udrożnić odpływ domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

 

Potrzebujesz jeszcze potężniejszej broni? W takim razie zanim użyjesz wrzątku, wlej do odpływu 1 szklankę octu. Teraz już nie będzie żadnych szans na to, aby nawet najbardziej zatkany odpływ się nie udrożnił. Przecież nie od dziś wiadomo, że połączenie sody i octu białego to jeden z najsilniejszych domowych środków!

Jak udrożnić zlew
Jak udrożnić zlew domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

 

Stosuj wybrany patent raz na tydzień, aby nie dopuścić do poważnych zatorów. Koszt, jaki poniesiesz, (choć przecież mały) i tak jest niczym w porówaniu z tym, ile nerwów zaoszczędzisz! Korzystanie ze zlewu będzie teraz dużo przyjemniejsze.

 

Kuchenne odpływy zatykają się głównie poprzez resztki jedzenia czy fusy z kawy, które osiadają wewnątrz rury. Przyczyną zatorów w odpływam łazienkowych są zaś najczęściej włosy – im dłuższe, tym gorzej. A czy wiesz po co do odpływów w łazience wkłada się słomkę? Kiedy poznasz powód, też zaczniesz tak robić! To genialny trik, który jest szybki, prosty, a niesamowicie skuteczny!

Jak wyczyścić odpływ
Jak wyczyścić odpływ? Fot. Genialne.pl

 

Wyrzucasz plastikowe słomki po wypiciu napoju? Robisz ogromny błąd! Możesz je z powodzeniem wykorzystać do wielu przydatnych trików

Może Cię zainteresować