×
Wirtualna Polska

Wciąż trzymasz to na balkonie lub tarasie? No to nie dziw się, że masz w życiu pecha

Nikt nie chce mieć pecha, ale zdarza się, że sami go na siebie ściągamy. Niektóre przedmioty i zachowania, które uważamy za jak najbardziej pozytywne, okazują się mieć na nas zgubny wpływ. Warto wiedzieć, co przynosi pecha do domu. W maju musisz szczególnie uważać na pewną z pozoru budzącą dobre skojarzenia rzecz.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przesądów związanych z przyciąganiem do domu szczęścia lub pecha jest bardzo dużo. Nie sposób zapamiętać wszystkich przedmiotów, które mogą sprawić, że fortuna się od nas odwróci. Zdarza się, że niektóre rzeczy, które uznajemy za pozytywne, okazują się mieć bardzo negatywną energię lub zgubny wpływ na nasze powodzenie w życiu. Tak jest m.in. z pewnym symbolem, który w maju eksponujemy szczególnie chętnie.

Co przynosi pecha do domu?

Początek maja to czas, kiedy wielu z nas wywiesza flagi narodowe na balkonach, elewacjach domów oraz w oknach. W ten sposób świętujemy 2 i 3 maja, gdy przypadają Dzień Flagi oraz Święto 3 Maja. Niektórzy wywieszają barwy narodowe także 8 maja, czyli w Dzień Zwycięstwa. Zdarza się, że niesieni patriotyzmem wcale nie ściągamy flagi po tych świętach. Bywa, że jest eksponowana nawet przez cały maj. To poważny błąd. Pozostawienie flagi wywieszonej w oknie lub na balkonie prywatnego mieszkania poza dniami świątecznymi jest uznawane za bardzo zły omen.

Co przynosi pecha w domu? Fot. Gettyimages

Co przynosi pecha w domu? Fot. Gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Numer mieszkania może dużo o tobie powiedzieć. Przynosi też szczęście lub zsyła pecha

Co może się stać, kiedy flaga przynosi pecha do domu?

Zbyt długie eksponowanie barw narodowych nie jest nielegalne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy obywatel może wywiesić biało-czerwoną flagę nie tylko z okazji świąt narodowych czy miejskich, ale także, by uczcić ważne dla siebie uroczystości rodzinne. Prawdopodobnie nikt nie uzna, że wywieszenie flagi na cały maj jest łamaniem prawa, jeśli ktoś chce w ten sposób podkreślić swój patriotyzm. Warto jednak dobrze przemyśleć tę decyzję, ponieważ zbyt długo wisząca flaga może ściągnąć na dom wiele nieszczęść.

  • W domu, w którym flaga jest wywieszona bez okazji, może dochodzić do konfliktów.
  • Niektórzy wierzą, że eksponowanie barw narodowych poza dniami świątecznymi, może ściągnąć nieszczęście na cały kraj.
  • Aby uniknąć pecha, flagę najlepiej wywieszać w nocy przed świętem państwowym lub rano w dniu uroczystości, a zdejmować ją wieczorem, by nie zostawała na balkonie lub w oknie do następnego dnia.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

 Zobacz również: Zajrzyj do kuchennej szafki. Ta jedna rzecz przyciąga pecha

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować