×
Wirtualna Polska

Wysypuję ją w ogrodzie i domu, a mrówki znikają w kilka chwil. To patent babci

Mąka kukurydziana na mrówki to doskonały patent, aby odstraszyć te stworzenia z ogrodu bądź domu. Konieczne wypróbuj ten sposób.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W naszym kraju żyje ok. 100 gatunków mrówek. One zwykle egzystują w mrowiskach, dziuplach, szczelinach skalnych czy jamkach w ziemi. Co ciekawe w gospodarce leśnej odgrywają ważną rolę. One zjadają te szkodniki, które akurat za bardzo się rozmnożyły. Dzięki temu dbają o równowagę w ekosystemie. Mrówki żywią się też materią organiczną, liśćmi i pąkami roślin, a także słodkimi sokami drzew. Jednak kiedy nagle przeprowadzają inwazję na nasz ogród, to zaczynają być traktowane ja szkodniki.

Jak zwalczyć mrówki za pomocą mąki kukurydzianej?

Okazuje się, że mąka kukurydziana jest toksyczna dla mrówek. Dlatego rozsyp ją na trasie przemarszu tych owadów. Możesz to zrobić w domu czy ogrodzie. Mrówki preferują stałe trasy i chętnie wędrują jedną drogą od swojego gniazda do źródła pożywienia. Wystarczy, że wyśledzisz ich trasę i właśnie tam wysypiesz mąką kukurydzianą. Ona działa destrukcyjnie na organizm mrówek. W związku z tym tych owadów pozbędziesz się całkiem szybko. Jeśli nie chcesz zabijać mrówek, to postaw na goździki. Rozłóż je tam, gdzie chodzą te stworzenia. One nie tolerują goździkowego zapachu i bardzo szybko wykwaterują się z Twojego domu czy ogrodu.

mąka kukurydziana na mrówki, fot. freepik

mąka kukurydziana na mrówki, fot. freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Ta przyprawa to naturalny środek owadobójczy. Mszyce boją się jej jak ognia

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu?

Patentów na pozbycie się mrówek naturalnymi sposobami jest całkiem sporo. Niektóre z nich zakładają zabicie owadów, a dzięki innym, humanitarnie, tylko odstraszysz. Weź to pod rozwagę i wybierz ten sposób, który najbardziej Ci odpowiada.

  • Mrówki nie lubią zapachu cynamonu. Dlatego weź tę przyprawę i wysyp ją wszędzie tam, gdzie bytują owady. Cynamon ich nie zabije, a sprawi, że szybko zmienią miejsce swojego zamieszkania. Dodatkowo ta przyprawa ma działanie przeciwgrzybicze i ochroni Twoje rośliny przed infekcjami.
  • Mrówki bardzo przyciąga słodki smak. Dlatego na talerzyki wylej miód i ustaw je w newralgicznych miejscach. Owady zwabione zapachem wejdą do słodkiej pułapki i utkną w niej na zawsze. Ten patent nie należy do humanitarnych.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
mąka kukurydziana na mrówki, fot. freepik

mąka kukurydziana na mrówki, fot. freepik

Zobacz również: Zamiast wyrzucać, włóż pod rośliny. Ślimaki już nie ruszą twoich upraw

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować