×

Zawsze wcieram wazelinę we wszystkie krany w moim domu. Działa magicznie!

Przekonaj się jak zaimpregnować kran i pozbądź się uciążliwego problemu. Zobaczysz, że chromowaną armaturę można utrzymać w czystości.

Osad z mydła, a także wszystkiego rodzaju zacieki wyglądają wyjątkowo nieestetycznie na chromowanych kranach i wszystkich elementach baterii łazienkowej czy kuchennej. Wówczas przystępujemy do intensywnego szorowania, a zabrudzenia i tak dość szybko znowu się pojawiają. Jak temu zaradzić? Postaw na impregnację.

jak zaimpregnować kran
jak zaimpregnować kran, fot. Freepik

Impregnowanie chromowanej armatury

To bardzo proste zadanie. Dzięki niemu zdecydowanie rzadziej będziesz musiał czyścić krany w całym domu. Najpierw usuń oczywiście z całej armatury cały brud, zacieki i osad z mydła. Nie zapomnij przy tym wyczyścić także zlewów.;) Później wytrzyj krany do sucha. Ważne, aby nie znajdowała się na nich woda. Teraz sięgnij po wazelinę (to tajemniczy składnik). Nałóż ją na krany oraz fragment zlewu, który znajduje się tuż przy kranie. Następnie weź kawałek papieru toaletowego lub ręcznika papierowego i rozprowadź wazelinę po całej armaturze. Musisz ją dobrze wetrzeć. Gotowe. Teraz polej kran wodą. Zobaczysz, że dzięki wazelinie cały płyn swobodnie spłynie po chromowanej armaturze i nie zostawi na niej żadnego śladu.

Jak wyczyścić kuchenkę za pomocą wazeliny?

Kuchenka gazowa jest sprzętem, który brudzi się bardzo szybko. Osiadają na niej resztki jedzenia, zasycha rozlany sos czy wody, która wykipiała z garnka. Zanieczyszczenia z łatwością przywierają do jej powierzchni i później trudno je usunąć.

jak zaimpregnować kran
jak zaimpregnować kran, fot. Unsplash

Jednak tutaj również z pomocą przychodzi wazelina. Ona jest świetnym impregnatem. Najpierw oczywiście gruntownie wyczyść kuchenkę. Następnie na jej lśniącą powierzchnię nałóż wazelinę i dobrze ją rozprowadź za pomocą ręcznika papierowego lub ściereczki z mikrofibry. Wazelina sprawi, że do powierzchni kuchenki wszelkie zanieczyszczenia oraz resztki żywności będą zdecydowanie rzadziej się przylepiały. Dodatkowo nie przywrą mocno i będziesz mógł dość łatwo usunąć.

Dzięki tej piance drzwi już nie będą więcej skrzypiały. Poradzisz sobie bez pomocy fachowca!

Może Cię zainteresować