×

Jak udostępnić ekran telefonu na TV? Tak zrobi to nawet laik

Jesteś gospodarzem imprezy. Właśnie znalazłeś na swoim telefonie coś, co chciałbyś pokazać wszystkim na dużym ekranie, ale nie wiesz, jak to zrobić. Pokażemy ci, jak udostępnić ekran telefonu na TV. Może ci się to bardzo przydać w tego typu sytuacjach.

Jak udostępnić ekran telefonu na TV?

Wyświetlenie tego, co widzisz na swoim telefonie na ekranie telewizora, nie powinno być problemem nawet dla kompletnego laika – o ile swoje „pudło” kupiłeś w ciągu ostatnich kilku lat.
W przypadku starszych modeli może to być niestety na tyle trudne, że osoba, która nie „siedzi” w tego typu tematach może poczuć się przytłoczona i zwyczajnie przez to nie przebrnąć.
Dlatego tutaj skupimy się właśnie na tych nowszych modelach, bo z nimi poradzi sobie każdy. A przy tym i tak większość z was ma właśnie takie telewizory w swoim domu.

jak udostępnić ekran telefonu na TV
jak udostępnić ekran telefonu na TV, fot. freepik

 

Najłatwiejszym i najbardziej uniwersalnym sposobem na połączenie komórki z TV, niezależnie od modelu i firmy, jest zrobienie tego przez Wi-Fi. Tak, to ta plastikowa, niewielka skrzynka, którą zostawiono u ciebie w domu, gdy montowano ci internet.
Pierwsze co musisz zrobić, to połączyć i telefon i telewizor ze swoim Wi-Fi. Znalezienie odpowiedniej opcji nie powinno stanowić problemu. Następnie musisz włączyć na swoim telefonie apkę Smart View lub Prześlij Obraz (w przypadku Androida), albo Screen Mirror+ (w przypadku iPhone’a).
We wszystkich trzech wymienionych apkach (a także innych tego typu) połączysz się za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Zawsze będzie to wyglądało mniej więcej tak (pokazujemy na przykładzie najpopularniejszej Smart View):

  • połącz telefon i telewizor ze swoim Wi-Fi;
  • uruchom Smart View lub inną apkę na telefonie;
  • przejrzyj listę obsługiwanych wyświetlaczy. Powinien tam znajdować się m.in. twój telewizor. Kliknij go;
  • pojawi się komunikat „Rozpocznij nagrywanie lub przesyłanie” (lub bardzo podobny, zależy od wersji i apki). Naciśnij przycisk „Rozpocznij teraz” (lub podobnie brzmiący). I to już wszystko!

Jak widzisz, bez problemu zrobi to nawet osoba, która o sprzęcie RTV nie ma zielonego pojęcia.
O jednym jeszcze warto wspomnieć: zwróć uwagę, że jeżeli masz włączoną funkcję automatycznego obracania i przestawisz telefon z pionu do poziomu, to także obraz zacznie ci się w ten sposób wyświetlać. Niby szczegół, ale bardzo przydatny!

 

Może cię również zainteresować: Jak wysłać pinezkę ze smartfonu z Androidem? Instrukcja krok po kroku

 

iPhone dostał drugie życie! | Dokładnie czyszczenie iPhone’a

Może Cię zainteresować