9 przedmiotów, w których ukrywa się szkodliwa pleśń. Lepiej szybko je sprawdzić!

Pleśń to nic innego, jak grzyb, który rozwija się w miejscach, gdzie ma dostęp do wody i pożywienia. Nie od dziś wiadomo, że ma tendencję do występowania w łazienkach czy wilgotnych piwnicach. Niestety, na tym nie koniec. Okazuje się, że pleśń może rozwijać się również w najmniej oczekiwanych miejscach, gdzie jest ledwo zauważalna. Oto i one:

#1 Ubrania

Mokre ubrania pozostawione w pralce na dłużej są bardzo podatne na pleśń. Wypierz je przy użyciu proszku, a następnie dodaj do prania odrobinę wybielacza.

#2 Toaleta

Mokry i ciemny zbiornik na wodę jest idealnym środowiskiem dla rozwoju pleśni. Zakupione w sklepie chemikalia pomogą Ci się jej pozbyć.

#3 Lodówka

Z biegiem czasu w lodówce zbiera się sporo wilgoci. Aby zadbać o jej czystość i świeżość należy spryskać ją od czasu do czasu nadtlenkiem wodoru.

#4 Kosmetyki

Znalezienie pleśni na balsamie do ust może być przerażające! Jeśli odkryjesz, że pleśn pojawiła się na Twoich produktach kosmetycznych, najlepiej je wyrzuć i kup nowe.

#5 Pralka

Uszczelka pralki jest idealnym siedliskiem dla rozwoju pleśni. Niestety, mało kto otwiera jej drzwiczki po zrobienia prania, dlatego wnętrze jest pełne wilgoci. Jeśli zauważysz w pralce pleśń, umyj ją za pomocą gorącej wody i wybielacza chlorowego.

#6 Ekspres do kawy

Kto by pomyślał, że ekspres do kawy może być miejscem, gdzie będzie rozwijać się pleśń! Dla własnego bezpieczeństwa myj go gorącą wodą, a następnie dokładnie susz.

#7 Szczoteczka do mycia zębów

Jeśli już od dłuższego czasu korzystasz ze szczoteczki elektrycznej, zwróć uwagę na miejsce pomiędzy wymienianą główką, a trzonem urządzenia. Specjaliści zalecają pozostawianie szczoteczki do zębów w przewiewnym miejscu zamiast przechowywania jej w ciemnych szafkach.

#8 Zabawki

Ostatnią rzeczą, jaką chciałby zobaczyć rodzic, jest dziecko bawiące się spleśniałymi zabawkami. Lepiej czyść je regularnie!

#9 Mikrofalówka

Ludzie bardzo często dotykają mikrofalówki, a rozprzestrzeniane palcami zarazki powodują rozwój pleśni. Czyść mikrofalę zawsze po podgrzaniu posiłku – niewielkie kropelki pary (sosu) mogą przyczynić się do powstania pleśni.

Źródło: metdaan.com | Fotografie: metdaan.com