×

9 przedmiotów, w których ukrywa się szkodliwa pleśń. Lepiej szybko je sprawdzić!

Pleśń to nic innego, jak grzyb, który rozwija się w miejscach, gdzie ma dostęp do wody i pożywienia. Nie od dziś wiadomo, że ma tendencję do występowania w łazienkach czy wilgotnych piwnicach. Niestety, na tym nie koniec. Okazuje się, że pleśń może rozwijać się również w najmniej oczekiwanych miejscach, gdzie jest ledwo zauważalna. Oto i one:

#1 Ubrania

Mokre ubrania pozostawione w pralce na dłużej są bardzo podatne na pleśń. Wypierz je przy użyciu proszku, a następnie dodaj do prania odrobinę wybielacza.

#2 Toaleta

Mokry i ciemny zbiornik na wodę jest idealnym środowiskiem dla rozwoju pleśni. Zakupione w sklepie chemikalia pomogą Ci się jej pozbyć.

#3 Lodówka

Z biegiem czasu w lodówce zbiera się sporo wilgoci. Aby zadbać o jej czystość i świeżość należy spryskać ją od czasu do czasu nadtlenkiem wodoru.

#4 Kosmetyki

Znalezienie pleśni na balsamie do ust może być przerażające! Jeśli odkryjesz, że pleśn pojawiła się na Twoich produktach kosmetycznych, najlepiej je wyrzuć i kup nowe.

#5 Pralka

Uszczelka pralki jest idealnym siedliskiem dla rozwoju pleśni. Niestety, mało kto otwiera jej drzwiczki po zrobienia prania, dlatego wnętrze jest pełne wilgoci. Jeśli zauważysz w pralce pleśń, umyj ją za pomocą gorącej wody i wybielacza chlorowego.

#6 Ekspres do kawy

Kto by pomyślał, że ekspres do kawy może być miejscem, gdzie będzie rozwijać się pleśń! Dla własnego bezpieczeństwa myj go gorącą wodą, a następnie dokładnie susz.

#7 Szczoteczka do mycia zębów

Jeśli już od dłuższego czasu korzystasz ze szczoteczki elektrycznej, zwróć uwagę na miejsce pomiędzy wymienianą główką, a trzonem urządzenia. Specjaliści zalecają pozostawianie szczoteczki do zębów w przewiewnym miejscu zamiast przechowywania jej w ciemnych szafkach.

#8 Zabawki

Ostatnią rzeczą, jaką chciałby zobaczyć rodzic, jest dziecko bawiące się spleśniałymi zabawkami. Lepiej czyść je regularnie!

#9 Mikrofalówka

Ludzie bardzo często dotykają mikrofalówki, a rozprzestrzeniane palcami zarazki powodują rozwój pleśni. Czyść mikrofalę zawsze po podgrzaniu posiłku – niewielkie kropelki pary (sosu) mogą przyczynić się do powstania pleśni.

 

Wybrane dla Ciebie

Odkroić pleśń czy wyrzucić? Zrobiliśmy testy, ich wyniki nie pozostawiają złudzeń

Temat pleśni rozbrzmiewa w każdym domu, gdy do głosu dojdą osoby z dwóch różnych obozów. Jedni uważają, że pleśń można odciąć z produktu spożywczego i nie wpłynie ona kompletnie na jego smak oraz nie zaszkodzi naszemu zdrowiu. Drudzy z kolei są zdania, że najlepiej pozbyć się całego produktu spożywczego. Gdzie leży prawda? Otóż liczne badania, […]

20 imponujących rzeczy zrobionych techniką DIY, które można podziwiać z zazdrością

Są ludzie, którzy nie potrafią samodzielnie złożyć stolika z IKEI, są i tacy, którzy mając odpowiednią ilość czasu są w stanie samemu zrobić dosłownie wszystko, a ich zdolności imponują. Oto kolekcja niezwykłych, samodzielnie wykonanych rzeczy. #1 „Jestem pszczelarzem i zachowuję naturalne kawałki plastrów miodu, które znajduję wewnątrz uli i za pomocą żywicy, tworzę z nich […]

5 szybkich sposobów na wyczyszczenie pralki. Pleśń i brzydki zapach znikną

Czy zdarzyło Ci się zrobić pranie, a po wyciągnięciu ubrań te dalej brzydko pachniały? Może nie chodzi o Twój proszek, a o to w jakim stanie jest pralka – bardzo częstym problem nie są ciuchy czy środek czyszczący, lecz samo urządzenie. Brud i zalegająca woda powodują, że w pralce zaczyna gromadzić się pleśń oraz zarazki […]

25 pomysłów na wykorzystanie palet. Zrobisz z nich meble, na które nawet byś nie wpadł

Od początku lat siedemdziesiątych palety były używane w transporcie do przewożenia ładunków. Możliwe, że leżą bezużytecznie w naszych piwnicach. A może warto zrobić z nich coś, co przyda się w domu lub ogrodzie? Klasyczna rama łóżka jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Oto kilka inspirujących pomysłów, które sprawiają, że można zrobić meble samodzielnie. Jeśli masz ogród […]

24 nietypowe sposoby na rozwiązanie kłopotliwych sytuacji. Zawsze znajdzie się wyjście

Każdego dnia stawiamy czoła mniejszym lub większym problemom, których rozwiązania mogą znacznie się od siebie różnić. I choć niektórzy wolą zażegnać je sprawdzonymi metodami, są też tacy, którzy podchodzą do tego typu spraw w wyjątkowo twórczy sposób. Oto „genialne” rozwiązania osób, które zawsze znajdą wyjście z trudnej sytuacji. Grunt to kreatywność! 23. Kiedy zmieniasz auto […]

14 trików, które przydadzą się podczas wiosennych porządków! Przygotuj dom na ciepłe dni

Pierwszy Dzień Wiosny już za nami i chociaż nie w całej Polsce już ją czuć, to synoptycy zapowiadają, że w przeciągu kilku następnych dni naprawdę będziemy mogli doczekać się pierwszych oznak cieplejszych dni. Z racji tego mam dla Was kilka trików, jak przygotować dom na powitanie pięknej pogody! Oto 14 porad na wiosenne porządki! #1 […]