×
Wirtualna Polska

Piłeczka tenisowa na pokładzie samolotu? Musisz ją zabrać!

Wybierasz się w długą podróż samolotem? Pewnie zastanawiasz się co spakować i czy wszystko zmieści się do walizki – bo przecież bagaż jest ograniczony… Jednak pewnie nigdy nie pomyślałeś lub pomyślałaś, że jedną z ważniejszych rzeczy, którą powinno się spakować do bagażu podręcznego jest… piłeczka tenisowa. Zastanawiasz się dlaczego ten gadżet miałby przydać Ci się na pokładzie samolotu? Oto ważny powód dla którego zawsze warto mieć ze sobą piłeczkę tenisową podczas długiego lotu!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Piłeczka tenisowa na pokładzie samolotu – czy warto ją wziąć?

<a href=freepik.com">

freepik.com

Okazuje się, że piłeczka tenisowa, chociaż jest niewielka i dość niepozorna, przydaje się nie tylko podczas wspólnych sportowych rozgrywek z przyjaciółmi. Piłeczki mogą pomóc także w uśmierzaniu bólu, poprawiają krążenie krwi oraz pomagają pozbyć się skurczy mięśni.

<a href=freepik.com">

freepik.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Podczas długich lotów samolotem ta niewielka neonowa piłeczka może okazać się bardzo potrzebnym gadżetem, który szybko uwolni Cię od uporczywego masażu. Jak wiadomo podczas pobytu w samolocie mamy ograniczoną przestrzeń, przez co często nasze ciało sztywnieje i drętwieje. Dzieje się tak ze względu na zahamowanie krążenia krwi.Nie zawsze możesz mieć możliwość rozprostowania swoich nóg i rozciągnięcia pleców i ramion dlatego piłeczka przyniesie Ci natychmiastową ulgę.

Zobacz także: Jakiego koloru jest piłeczka do tenisa? Zielonego czy żółtego?

Piłeczka tenisowa na pokładzie samolotu – jak ją stosować?

<a href=infinityhealthmi.wordpress.com">

infinityhealthmi.wordpress.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

1. Kostki – Umieść piłeczkę pod podeszwą stopy. Obracaj stopę w przód i w tył oraz obracaj ją na boki. Możesz wykonywać ten masaż w butach lub bez nich.
2. Nadgarstki – Jeśli Twoje ręce zaczynają sztywnieć, obracaj piłeczkę w dłoniach. Takie kilkuminutowe ćwiczenie pomoże Ci rozluźnić nadgarstki i poprawi krążenie krwi.
3. Ramiona i plecy – Każdy, kto siedział w jednym miejscu przez długi czas, wie, jaki uciążliwy może być ból w górnej części pleców oraz ramion. Możesz go załagodzić, tocząc piłkę tenisową w obolałych miejsca. Najlepiej jeśli umieścisz piłeczkę między swoim ciałem a siedzeniem i po prostu zaczniesz obracać plecy na boki.
4. Uda – Cierpisz z powodu bolących nóg podczas lotu? Możesz poddać się szybkiemu masażowi ud, tocząc piłkę tenisową od kolan do szczytu ud. Upewnij się, że używasz lekkiego nacisku, aby piłka mogła jak najlepiej pracować.
5. Łydki – Jeśli twoje nogi są obolałe w okolicy łydek, możesz zacząć toczyć piłeczkę, od kostki aż do kolana. Dzięki temu masażowi twoje obolałe nogi powinny poczuć się lepiej i to w zaledwie kilka sekund.

<a href=beyondtalk.net">

beyondtalk.net

Ból i sztywność pleców i kończyn to problem nie tylko pasażerów samolotów, ale także kierowców i podróżujących samochodem. Piłeczka tenisowa nie zajmuje wiele miejsca więc bez problemu możesz umieścić ją w schowku auta i wyciągnąć, gdy tylko poczujesz ból. Wystarczy kilka minut aby uśmierzyć ból, zaś 15-minutowy masaż może pomóc odmłodzić Ci obolały kręgosłup i nogi.

Zobacz także: 8 faktów na temat samolotów, które otworzą Ci oczy w dziedzinie lotnictwa

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dzięki masażowi przy użyciu piłeczki podróże będą znacznie przyjemniejsze i mniej bolesne, dlatego podczas kolejnej podróży nie zapomnij jej spakować! Czy znalazłeś tę sztuczkę, która pomoże Ci przylecieć na miejsce destynacji bez okropnego skostnienia i bólu?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować