×

10 pozycji do spania, które zdradzają wiele o związku. Prawda tkwi w szczegółach!

Przeprowadzone różne badania psychologiczne odkrywają interesującą zależność: każda zmiana w związku wpływa na pozycję, w której śpią partnerzy.

Nie chodzi o to, w jaki sposób zasypiacie, ale to, jak spędzacie noc zaraz po zaśnięciu. Pozycja, w której się budzicie to prawdopodobnie ta, w której spaliście.

Wyniki badań profesora Richarda Wiesemana z Uniwersytetu w Hertfordshire i psychologa Corinne Sweet znajdziecie poniżej.

1. Pozycja „przytulony miesiąc miodowy”

To najczęstsza pozycja par, które zaczęły się spotykać lub spotykają się po długiej rozłące. Jest również popularna wśród małżonków, których życie rodzinne jest wciąż pasjonujące, pełne bliskości i miłości.

2. Pozycja „dialog”

Pozycja jest popularna wśród partnerów, którzy utrzymują silną i stabilną relację, ale z różnych względów muszą więcej czasu poświęcić na komunikację.

3. Pozycja „oglądający gwiazdy”

Partnerzy śpią na plecach, jeden z nich opiera głowę na ramieniu drugiej osoby, co czyni go bardziej zależnym. Między parą jest wielka chemia, ale czasami jedna z osób czuje się niekomfortowo, gdy musi uwzględnić punkt widzenia partnera.

4. Pozycja „kochanki”

Pozycja bardzo podobna do poprzedniej, choć o wiele bardziej intymna. Bardzo popularna pośród par, które nie boją się okazywać uczuć. Są bardzo czułe wobec siebie i dbają o partnera. W związku zazwyczaj dominuje mężczyzna.

5. Pozycja „bliskość”

Związek jest zazwyczaj szczęśliwy, a relacja bardzo udana. Pozycja odzwierciedla wzajemny stosunek do przestrzeni osobistej, a mimo to jednoczesną potrzebę bliskości i obecności partnera w życiu.

6. Pozycja „wolność”

Partnerzy śpiący w tej pozycji są bardzo niezależni, potrzebują dużo przestrzeni osobistej i bywają zamknięci w sobie.

7. Pozycja „króla”

Partnerzy, którzy mają tendencję do zajmowania większości łóżka mają potrzebę ciągłej uwagi, rzadko okazują uczucia. Ich zachowanie w związku często jest egoistyczne.

8. Pozycja „łyżeczka”

Pozycja wskazuje na harmonijne, a jednocześnie namiętne relacje. Pozycja jest bardzo popularna w ciągu pierwszych lat małżeństwa. Mężczyzna odgrywa dominującą rolę, kobieta natomiast czuje się bezpiecznie.

9. Pozycja „oddalona łyżeczka”

Bardziej komfortowa wersja popularnej łyżeczki, która zapewnia swobodę. Może jednak świadczyć o wypalonym uczuciu ze strony jednego z partnerów, braku pasji w związku. Może być również prowokacją ze strony partnera, by zwrócić uwagę na potrzebę ekspresji uczuć.

10. Pozycja „przytuleni nogami”

Pary śpiące w ten sposób są w harmonijnym związku i cieszą się wzajemnym zaufaniem. Dają sobie wolność i swobodę, jednocześnie zachowując mały „most”, który pozwala im czuć bliskość nawet w nocy.

 

Wybrane dla Ciebie

Sposób na wspaniały relaks, czyli jak zrobić masaż?

Po całym dniu gotowości do wypełniania zadań i obowiązków, a także stawiania czoła nagłym sytuacjom, każdy zasługuje na odrobinę relaksu. Dla jednego będzie to lampka wina spożyta podczas oglądania ulubionego serialu, dla innych relaksująca kąpiel, a dla jeszcze innych – jak najszybsze wskoczenie w miękkie kapcie i ulubioną piżamkę oraz udanie się do łóżka na […]

Sposoby na to, jak zrobić malinkę – sprawdź!

Najlepszym sposobem na wyrażenie swojego zafascynowania drugą osobą jest udowodnienie jej tego w bezpośrednim kontakcie – na przykład pozostawiając w dyskretnym miejscu „malinkę”. Jak zrobić „malinkę” w taki sposób, by zostawić ślad miłości, bez sprawiania zbędnego bólu partnerce/partnerowi? Lepiej zrobić ją na szyi, czy gdzieś na ciele? Te pytania zadaje sobie wielu z nas. Przeczytaj […]