×

10 pozycji do spania, które zdradzają wiele o związku. Prawda tkwi w szczegółach!

Przeprowadzone różne badania psychologiczne odkrywają interesującą zależność: każda zmiana w związku wpływa na pozycję, w której śpią partnerzy.

Nie chodzi o to, w jaki sposób zasypiacie, ale to, jak spędzacie noc zaraz po zaśnięciu. Pozycja, w której się budzicie to prawdopodobnie ta, w której spaliście.

Wyniki badań profesora Richarda Wiesemana z Uniwersytetu w Hertfordshire i psychologa Corinne Sweet znajdziecie poniżej.

1. Pozycja „przytulony miesiąc miodowy”

Pozycja do spania co mówi o związku
freepik.com

To najczęstsza pozycja par, które zaczęły się spotykać lub spotykają się po długiej rozłące. Jest również popularna wśród małżonków, których życie rodzinne jest wciąż pasjonujące, pełne bliskości i miłości.

2. Pozycja „dialog”

Pozycja do spania w zwiaku dialgo co znaczy
freepik.com

Pozycja jest popularna wśród partnerów, którzy utrzymują silną i stabilną relację, ale z różnych względów muszą więcej czasu poświęcić na komunikację.

3. Pozycja „oglądający gwiazdy”

pozycja do spania z partnerem oglądając gwiazdy znaczenie
freepik.com

Partnerzy śpią na plecach, jeden z nich opiera głowę na ramieniu drugiej osoby, co czyni go bardziej zależnym. Między parą jest wielka chemia, ale czasami jedna z osób czuje się niekomfortowo, gdy musi uwzględnić punkt widzenia partnera.

4. Pozycja „kochanki”

pozycja do spania w zwiazku
freepik.com

Pozycja bardzo podobna do poprzedniej, choć o wiele bardziej intymna. Bardzo popularna pośród par, które nie boją się okazywać uczuć. Są bardzo czułe wobec siebie i dbają o partnera. W związku zazwyczaj dominuje mężczyzna.

5. Pozycja „bliskość”

freepik.com

Związek jest zazwyczaj szczęśliwy, a relacja bardzo udana. Pozycja odzwierciedla wzajemny stosunek do przestrzeni osobistej, a mimo to jednoczesną potrzebę bliskości i obecności partnera w życiu.

6. Pozycja „wolność”

pozycja do spania w związku wolność
freepik.com

Partnerzy śpiący w tej pozycji są bardzo niezależni, potrzebują dużo przestrzeni osobistej i bywają zamknięci w sobie.

7. Pozycja „króla”

pozycja do spania w zwiazku na króla znaczenie
freepik.com

Partnerzy, którzy mają tendencję do zajmowania większości łóżka mają potrzebę ciągłej uwagi, rzadko okazują uczucia. Ich zachowanie w związku często jest egoistyczne.

8. Pozycja „łyżeczka”

pozycja do spania co oznacza w zwiazku
freepik.com

Pozycja wskazuje na harmonijne, a jednocześnie namiętne relacje. Pozycja jest bardzo popularna w ciągu pierwszych lat małżeństwa. Mężczyzna odgrywa dominującą rolę, kobieta natomiast czuje się bezpiecznie.

9. Pozycja „oddalona łyżeczka”

pozycja do spania w zwiazku oddalona łyżeczka
freepik.com

Bardziej komfortowa wersja popularnej łyżeczki, która zapewnia swobodę. Może jednak świadczyć o wypalonym uczuciu ze strony jednego z partnerów, braku pasji w związku. Może być również prowokacją ze strony partnera, by zwrócić uwagę na potrzebę ekspresji uczuć.

10. Pozycja „przytuleni nogami”

pozycja do spania w zwiazku
freepik.com

Pary śpiące w ten sposób są w harmonijnym związku i cieszą się wzajemnym zaufaniem. Dają sobie wolność i swobodę, jednocześnie zachowując mały „most”, który pozwala im czuć bliskość nawet w nocy.

Może Cię zainteresować

zamknij