Kategorie Lajfhaki

Pozycja, w której spisz i budzisz się ze swoim partnerem, wiele mówi o waszym związku

Niedawno przeprowadzone badania psychologiczne odkryły interesującą zależność: każda zmiana w związku wpływa na pozycję, w której śpią partnerzy.

Nie chodzi o to, w jaki sposób zasypiacie, ale to jak spędzacie noc zaraz po zaśnięciu. Pozycja, w której się budzicie to prawdopodobnie ta, w której spaliście.

Wyniki badań profesora Richarda Wiesemana z Uniwersytetu w Hertfordshire i psychologa Corinne Sweet znajdziecie poniżej.

1. Pozycja „przytulony miesiąc miodowy”

freepik.com

To najczęstsza pozycja par, które zaczęły się spotykać lub spotykają się po długiej rozłące. Jest również popularna wśród małżonków, których życie rodzinne jest wciąż pasjonujące, pełne bliskości i miłości.

2. Pozycja „dialog”

freepik.com

Pozycja jest popularna wśród partnerów, którzy utrzymują silną i stabilną relację, ale z różnych względów muszą więcej czasu poświęcić na komunikację.

3. Pozycja „oglądający gwiazdy”

freepik.com

Partnerzy śpią na plecach, jeden z nich opiera głowę na ramieniu drugiej osoby, co czyni go bardziej zależnym. Między parą jest wielka chemia, ale czasami jedna z osób czuje się niekomfortowo, gdy musi uwzględnić punkt widzenia partnera.

4. Pozycja „kochanki”

freepik.com
pop

Pozycja bardzo podobna do poprzedniej, choć o wiele bardziej intymna. Bardzo popularna pośród par, które nie boją się okazywać uczuć. Są bardzo czułe wobec siebie i dbają o partnera. W związku zazwyczaj dominuje mężczyzna.

5. Pozycja „bliskość”

freepik.com

Związek jest zazwyczaj szczęśliwy, a relacja bardzo udana. Pozycja odzwierciedla wzajemny stosunek do przestrzeni osobistej, a mimo to jednoczesną potrzebę bliskości i obecności partnera w życiu.

6. Pozycja „wolność”

freepik.com

Partnerzy śpiący w tej pozycji są bardzo niezależni, potrzebują dużo przestrzeni osobistej i bywają zamknięci w sobie.

7. Pozycja „króla”

freepik.com
pozycja

Partnerzy, którzy mają tendencję do zajmowania większości łóżka mają potrzebę ciągłej uwagi, rzadko okazują uczucia. Ich zachowanie w związku często jest egoistyczne.

8. Pozycja „łyżeczka”

freepik.com

Pozycja wskazuje na harmonijne, a jednocześnie namiętne relacje. Pozycja jest bardzo popularna w ciągu pierwszych lat małżeństwa. Mężczyzna odgrywa dominującą rolę, kobieta natomiast czuje się bezpiecznie.

9. Pozycja „oddalona łyżeczka”

freepik.com

Bardziej komfortowa wersja popularnej łyżeczki, która zapewnia swobodę. Może jednak świadczyć o wypalonym uczuciu ze strony jednego z partnerów, braku pasji w związku. Może być również prowokacją ze strony partnera, by zwrócić uwagę na potrzebę ekspresji uczuć.

10. Pozycja „przytuleni nogami”

freepik.com

Pary śpiące w ten sposób są w harmonijnym związku i cieszą się wzajemnym zaufaniem. Dają sobie wolność i swobodę, jednocześnie zachowując mały „most”, który pozwala im czuć bliskość nawet w nocy.

Źródło i fotografie: brightside.me